В Україні розгортають мережу мініелектростанцій, – Шмигаль

По Україні почали розгортати мережу газотурбінних та газопоршневих мініелектростанцій. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Газотурбінні та газопоршневі мініелектростанції — це ще один шлях. У нас є такі станції українського виробництва. Більше того, вони вже встановлені, зараз відновлюють їхню роботу», — розповів прем’єр.

За його словами, хоча виробництво електроенергії на них коштує дорого, але вони дуже швидко розганяють потужність – до 3 хвилин.

Шмигаль пояснив, що атомний блок, для порівняння, розганяється три доби, а гаситься півтора місяці, для підняття теплового блоку з холодного стану потрібно від восьми до 12 годин, а з гарячого стану — від 30 хвилин до 1,5 години.

Як зазначив прем’єр, газотурбінні та газопоршневі електростанції мають невеликі блоки і не вимагають особливого людського втручання та обслуговування. Одна електростанція, в середньому, розрахована на 50 МВт, але якщо їх поставити 20 штук, вийде 1 тисяча МВт, а це, за його словами, потужність одного атомного блоку.

Шмигаль додав, що мініелектростанції можна буде використовувати у великих містах для постачання води та тепла, а також для енергетичної безпеки атомної генерації.

«Коли під час блекауту розвалюється мережа, розбалансовується і все вимикається, то щоб підняти атомний блок, потрібно 100-150 МВт для старту його роботи. На генераторах такої потужності не досягнеш», — заявив він.

Загалом в Україну прибуло вже понад 200 вантажів від партнерів із енергетичним обладнанням. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у п’ятницю, 23 грудня. Правда, не уточнив, скільки і чого в них, адже вантажі можуть бути різними.

«Щодня у Європі та світі з’являються нові ініціативи на підтримку України та українців. Вже прибуло понад 200 вантажів з енергетичним обладнанням. Євросоюз пообіцяв мобілізувати для нас 900 генераторів. Дякую і цінуємо цей жест солідарності», – заявив Шмигаль.

Він зазначив, що серед іншого партнери передають Україні потужні генераторні установки, які здатні живити важливі об’єкти, наприклад, медичні установи або насосні станції водоканалів.

«Так будуємо непробивну енергетичну стіну, з якою агресор не впорається», – резюмував прем’єр.

Що було раніше

Голова Нацполіції у Київській області Андрій Нєбитов 15 грудня заявив, що на електростанціях України встановлять спеціальні камери й датчики, які зможуть виявляти ворожі ракети і безпілотники. 

«Особливо працюємо над встановленням спеціальних камер і звукових датчиків, які захищатимуть електростанції, на певній дистанції виявлятимуть об’єкти на зразок дрона чи ракети і сповіщатимуть про них сили ППО. Йдемо шляхом розвитку, бо за нами столиця, і саме тут місце інноваціям безпеки», – розповів Нєбитов.

За його словами, у зоні ЧАЕС вже встановлено засоби відеоспостереження, завдяки яким правоохоронці фіксують ситуацію навіть вночі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ночные столкновения возле Верховной Рады: видео

18.10.2017 - 00:38
Организаторы протестов в Киеве соорудили у здания парламента палаточный городок. Вечером возле него произошли столкновения с полицией. Спровоцировало конфликт нежелание тех, кто остался в этом импровизированном лагере подчиниться требованию полиции ...

Интернет взорвало видео с голым полицейским в Москве

06.09.2016
Интернет взрывает видео, на котором голый мужчина ...