В Україні продовжили карантин через пандемію коронавірусу

Багато з українців вже навіть і не пригадають, коли останній раз згадували про коронавірус. Війна, проблеми з електрикою, можливостями заробляти відсунули питання Ковіду десь на десятий план. Але він нікуди не зник. І сьогодні влада нам про це нагадала.

В Україні до 30 квітня 2023 року продовжили карантин, запроваджений через пандемію коронавірусу. Про це 23 грудня повідомив у Telegram постійний представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук.

Він уточнив, що внесено зміни до постанови уряду від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та введення обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV».

«Карантин на всій території України продовжено до 30.04.2023», — написав Мельничук.

Раніше повідомлялося, що коронавірусна інфекція може зберігатися в тілах померлих, при цьому здатність вірусу до зараження зберігається.

Зазначимо, що кількість смертей від коронавірусу з початку року зменшилась майже на 90%. Про це 9 листопада заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адан Гебрейсус. За його словами, таке зниження смертності від коронавірусу — привід для оптимізму. Разом з тим глава ВООЗ вказав на пробіли у вакцинації, що викликають занепокоєння, і поширення нових штамів коронавірусу.

«Прогалини у вакцинації залишаються значними, а поширення нових варіантів, що продовжується, викликає занепокоєння», — сказав директор ВООЗ. Також він закликав пройти всіх вкотре вакцинацію від коронавірусу.

Нагадаємо, пандемію коронавірусу було оголошено у березні 2020 року. Через пандемію тривалий час між державами було закрито кордони, що посилило економічне становище у світі.

Тим часом, вчені визначили, що основною причиною зникнення нюху при тривалому COVID-19 є зменшення кількості клітин нюхового нерва. Тривалий імунний «напад» вірусу на них провокує запалення, яке не минає навіть після одужання.

Про це йдеться у дослідженні науковців з Університету Дюка, яке опублікували в журналі Science Translational Medicine.

Науковці зазначають, що тимчасова втрата нюху при COVID-19 є одним з основних симптомів хвороби. Через деякий час більшість пацієнтів можуть знову відчувати запахи. Але є й ті, хто втрачає нюх на тривалий період або не може відновити його до кінця.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Виннице спецназ задержал вооруженного рецидивиста, промышлявшего в двух областях: видео

05.09.2017 - 19:15
Сотрудники полиции Винницкой и Хмельницкой областей разыскали 48-летнего мужчину, подозреваемого в серии преступлений разного характера. Задерживали его в доме на окраине Винницы вместе со спецназом. Как оказалось, большую часть своих ...