В Україні чекають на новий штам коронавірусу Пірола

Наприкінці епідсезону в Україні переважатиме штам коронавірусу Пірола. Про це в коментарі Укрінформу сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Кузін зазначив, що штам Пірола дуже швидко заміщує звичний штам Омікрон, який зараз циркулює майже по всьому світу, і, очевидно, потрапить до кожної країни.

«Немає можливості закрити кордони, обов’язково або хвора людина приїде, або українець виїде і приїде в інкубаційному періоді. Таким чином, він, рано чи пізно, буде на території України. Це призведе до підвищення рівня захворюваності, і скоріш за все наприкінці епідсезону, тобто в кінці 1 кварталу 2024 року, він превалюватиме на території України, так само як зараз реєструють країни європейського регіону», — розповів Кузін.

Заступник міністра додав, що штам Пірола, за класифікацією ВООЗ, потребує спеціального нагляду і моніторингу через те, що не всі його властивості відомі.

«По суті це мутація навколо варіанту Омікрон, яка має всі характеристики, які були притаманні базовому штаму Омікрон. Це означає, що він передається так само швидко, не викликає важкого перебігу захворювання у людей, які не мають імунокомпрометованого стану або супутніх неінфекційних важких захворювань», — сказав Кузін.

Нагадаємо, 5 травня Всесвітня організація з охорони здоров’я оголосила про закінчення пандемії Covid-19. А 1 липня в Україні скасували карантин через Covid-19.

Останні кілька тижнів МОЗ реєструє поступове зростання захворюваності на коронавірусну хворобу в Україні. В середньому у тиждень фіксується по 2-2,5 тисячі випадків Covid-19.

«Незважаючи на те, що кількість випадків у нас суттєво зменшилася, останні кілька тижнів ми бачимо поступове зростання. Це початок епідемічного сезону. Це 2-2,5 тис. випадків в середньому за тиждень ми реєструємо. І ми бачимо, що у людей літнього віку, з важкими захворюваннями, ризик померти вищий», — сказав Кузін.

Головний санлікар нагадав, що вакцинація проти ковіду ефективна проти тяжкого перебігу хвороби, але не захищає на 100% від інфікування. Проте вакцинована людина переносить хворобу набагато легше і без ризиків померти.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Создан материал, который после поломки восстанавливает свою форму (видео)

18.10.2015 - 21:20
Если вы разрежете этот новый биопластик на куски, то они соединятся вместе, и материал будет как новенький, если просто добавите каплю воды. «Уникальностью этого пластика является его способность собирать себя ...

Савченко прокомментировала резонансное видео

29.03.2018
Агитационный 16-секундный видеоролик, на котором ...