В Судані армія намагається знищити проросійську RSF

В столиці Судану Хартумі йдуть бойові дії. Протистоять один одному сили армії держави та так звані Сили швидкого реагування (RSF), пише Reuters.

Зазначимо, що RSF співпрацюють із ПВК Вагнера, яка також задіяна у війні фашистської Росії проти України.

Судан допомагав Росій обходити санкції і співпрацював з Кремлем.

На відео з Хартуму видно, що задіяні танки, гвинтокрили, літаки…

На вулицях розгорнуто військову техніку та знаряддя артилерії, звуки стрілянини чути поблизу штаб-квартир армії держави та Сил швидкого реагування (RSF).

RSF звинуватили армію в “жорстокому нападі” і повідомили, що військові оточили їхню базу і відкрили вогонь з важких знарядь. Наголошується, що йдеться про “широкомасштабну атаку” із застосуванням різних видів озброєння.

У суданській армії у відповідь звинувачують RSF в атаці на військові пости. Співрозмовник Al Jazeera в армії розповів, що сили швидкого реагування спробували взяти штурмом штаб Головного командування.

ЗМІ публікують відео зіткнень та перестрілок, Al Jazeera повідомляє, що міжнародний аеропорт столиці Судану призупинив роботу.

В армії Судану кажуть, що RSF намагаються захопити їхній штаб і повалити уряд.

У публікаціях світових ЗМІ зазначається, що RSF співпрацює з російською ПВК Вагнера: у них є спільне підприємство Meroe Gold з видобутку корисних копалин, зокрема золота. Західні медіа писали, що така співпраця допомогла збільшити запаси золота Центробанку Росії, які необхідні для витрат на вторгнення в Україну.



Подпишитесь на новости

 

Video >>

Удар ракети “Фламінго” по заводу в РФ потрапив на відео

25.02.2026 - 17:19
У мережі з’явилося відео, на якому зафіксовано момент ураження стратегічного підприємства в російському місті Воткінськ. Кадри оприлюднив Telegram-канал «Досье шпиона», зазначивши, що йдеться про удар крилатою ракетою «Фламінго» по виробничих ...

Резніков показав британські танки Challenger 2 в Україні

28.03.2023
Британія і Україна офіційно підтвердили ...

Голова Вінницької ОВА Борзов повідомив про ракети у небі

05.12.2022
Голова Вінницької обласної військової адміністрації ...