В Сирії повстанці взяли Пальміру і підійшли до Дамаска
Ще кілька годин тому повідомлялося, що повстанці загрожують Пальмірі в центральній Сирії, а зараз світові засоби масової інформації стверджують, що місто повністю контролюється опозицією.
Нагадаємо, раніше російські війська двічі у важких боях і з великими втратами відбивали Пальміру для Асада, а фактично для Путіна. Єдине, наразі поки що не зрозуміло, які саме угрупування взяли місто під контроль.
Також повідомляється, що на першому і основному фронті в Сирії фактично протурецькі повстанці з ХТШ прорвалися в район Косур в великому місті Хомс, де тривають вуличні бої. Однак, схоже, що Хомс – перший і наразі єдиний населений пункт, де росіяни і асадити змогли організувати спротив повстанцям.
Якщо зі сходу (з боку Пальміри) до Дамаска відносно далеко, то повстанці з півдня (друзи з провінції Дараа) вже зайшли в передмістя столиці. Сьогодні вони практично без бою взяли під контроль міста Кунейтра, Габагиб и Канакер. Нечисленні асадити відступають в Дамаск з Артозу (15 км від столиці) та Закії (20 км)…
Військові блогери вважають, що ХТШ візьме Хомс за найближчі дві доби. Тоді як боронити Дамаск з півдня практично нікому.
З’являються повідомлення, що цілі підрозділи сирійської армії (асадити), які укомплектовані переважно сунітами (одновірцями турків), складають зброю або взвгалі переходять на бік повстанців.

Подпишитесь на новости
























