В Сенат США внесли новий бюджетний запит з допомогою для України

Демократична більшість у Сенаті США представила пакет заходів з національної безпеки на суму близько 111 млрд доларів. Цей документ передбачає надання допомоги Україні та Ізраїлю, а також комплекс заходів захисту південного кордону з Мексикою, повідомило напередодні видання The Hill.

Цей законопроєкт обсягом 167 сторінок передбачає надання 15,1 млрд доларів на підтримку України таких сферах, як «військова підготовка, обмін розвідданими» та «посилення присутності в зоні відповідальності Європейського командування».

Також документ передбачає виділення 10,6 млрд доларів на допомогу Ізраїлю, з яких 4 млрд доларів планується скерувати на протиракетну оборону, а 1,2 млрд – на прискорення розробки системи протиракетної оборони Залізний промінь.

У пакет входить 43,6 млрд доларів на збільшення виробничих потужностей США у сфері озброєнь і боєприпасів, а також на інвестиції в американську промислову базу підводних човнів та збільшення їхніх запасів.

У заяві, що супроводжувала оприлюднення законопроєкту в Сенаті, голова комітету Сенату з питань асигнувань, республіканка Петті Мюррей назвала «вкрай важливим продовжити нашу підтримку України в цей вирішальний момент і дати зрозуміти Путіну та іншим диктаторам, що вони не можуть просто перечекати».

«Сенаторам давно слід припинити прив’язувати партійні та екстремістські імміграційні пропозиції до широко двопартійного доповнення. Цей пакет також стимулює зусилля всього уряду, спрямовані на припинення потоку фентанілу (опіоїд – ред.) та боротьбу з транснаціональними злочинними організаціями, що займаються його незаконним обігом», – заявила Мюррей.

Видання пише, що документ можуть винести на перше процедурне голосування вже в середу, 6 грудня, оскільки, за словами сенаторів-демократів, Україна вкрай потребує ресурсів у війні з Росією.

Водночас, як зазначає The Hill, законопроєкт чекає «складний шлях», оскільки республіканці наполягають на більш агресивних пропозиціях щодо захисту південного кордону.

Зазначимо, що в жовтні президент США Джо Байден запросив у Конгресу виділити майже 105 млрд доларів. У пакеті було передбачено фінансування допомоги Україні на 61.4 млрд доларів та фінансування допомоги Ізраїлю. Чому зараз на 46 млрд. доларів для України менше? Можливо більшість з цієї суми «приховали» у статті витрат на «збільшення виробничих потужностей США у сфері озброєнь і боєприпасів»? Але навіть, якщо й так, то це не означає, що ці снаряди і озброєння автоматично підуть на допомогу Україні…

Без допомоги Сполучених Штатів Америки існує великий ризик, що Україна може програти війну з РФ. Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, повідомляє Голос Америки.

Під час візиту до Вашингтону Єрмак закликав Конгрес США якомога швидше схвалити додаткове фінансування для України.

«Якщо допомога, яка зараз обговорюється в Конгресі, буде відкладена — я не кажу не прийнята — це створить великий ризик того, що ми будемо в тому самому становищі, в якому ми зараз. І звісно це з великою ймовірністю зробить неможливим продовження звільнення територій і створить великий ризик програти війну», — зазначив він.

За словами Єрмака, Україна потребує не лише військової допомоги, а й підтримки бюджету.

«Україна зараз працює із партнерами, щоб завершити план на наступний рік. Ми хочемо виграти якомога швидше, тому що минуло вже два роки і два роки — це великий термін», — заявив глава ОП.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Nicky Jam и его песня «05. El Amante» на 7 месте в YouTube за 2017 год: видео

31.12.2017 - 13:33
Латинская мыльная опера на 7 месте YouTube за 2017 год Продолжил бенефис латиноамериканских исполнителей в десятке самых популярных видеороликов на портале YouTube за 2017 год Nicky Jam, чья композиция «05. ...

В Виннице случился потоп: видео

24.02.2017
Власти уверяют, что Винницу подтопили ...