В Росії будуть карати за здачу в полон

Верховний суд Росії підготував постанову про нову статтю Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність за добровільну здачу в полон. Про це повідомляє російське пропагандистське інформагентство РИА Новости.

Йдеться про те, що добровільна здача в полон вважається злочином, якщо «є можливості чинити рішучий опір противнику й уникнути захоплення в полон», а якщо боєць потрапив в полон, коли не міг чинити опір (наприклад, у разі тяжкого поранення), то його за це судити не будуть.

Зрозуміло, що чесно визначити, чи міг непоранений військовий чинити опір, неможливо.

Повідомляється також, що за добровільну здачу в полон передбачено від 3 до 10 років ув’язнення, а якщо військовий перейшов на бік противника, то його судитимуть за «держзраду», а за це передбачено до 20 років колонії.

Військовий, який вперше добровільно здався в полон, може уникнути кримінальної відповідальності «тільки за наявності всіх передбачених у нормі умов»: тобто якщо він «вживав заходів для свого звільнення, повернувся в частину або за місцем служби» та «не скоював у полоні інших злочинів».

Фактично влада фашистської Росії намагається усілякими способами зменшити кількість своїх окупантів, що потрапляють у полон. Іх цією нормою закону змушують вмирати, ніж здаватися. 

Зрозуміло, що такі розклади б’ють не тільки по інтересам російських загарбників. Це не вигідно й Україні. З двох причин. Перша та сама, очевидна — буде менше полонених. Друга полягає в тому, що полонені росіяни будуть усіляко ухилятися від обмінів, благати, щоб їх не повертали, розуміючи, що вдома їх кинуть за грати.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Динамо» победило «Маритиму» и вышло в групповой турнир Лиги Европы: видео голов

24.08.2017 - 21:39
Киевское «Динамо», вылетевшее из Лиги Чемпионов, реабилитировалось в двухматчевом противостоянии с португальской «Маритиму» за право попасть в групповой турнир Лиги Европы. Сегодня в Киеве «Динамо» добилось успеха. На 32-ой минуте ...

Кошка овладела тигром

27.02.2016
На этом видео кошка тащит ...

Мхитаряну судья помог забить лучший гол в карьере: видео

27.12.2016
Бывший плеймейкер донецкого «Шахтера», выступающий ...

Ломаченко эффектно победил Марриагу: видео

06.08.2017
Василий Ломаченко подтвердил свой чемпионский статус ...