В Конгресі розпочали збір підписів за розгляд допомоги Україні в обхід спікера

В Конгресі США таки розпочали збір підписів, щоб мати змогу розглянути законопроєкт про допомогу в тому числі Україні без спікера Джонсона.

Демократи в Палаті представників США готують спробу обійти спікера-республіканця Майка Джонсона, щоб змусити його поставити на голосування пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів.

Про це пише Reuters.

Речник конгресмена провідного демократа у комітеті з питань регламенту Палати представників Джима Макговерна заявив, що у вівторок вранці він підготував так звану петицію про звільнення (discharge petition), яка може змусити Палату представників проголосувати, якщо вона набере 218 підписів, та розпочав збір підписів.

Макговерн подав 15 лютого законопроєкт, що може бути використаний як засіб для подання петиції.

Нагадаємо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який передбачає понад 60 млрд доларів для України — переважно на військову допомогу. Але законопроєкт так і не розглянули у Палаті представників через відмову спікера Джонсона поставити його на голосування.

Зараз конгресмени від Республіканської партії США готують альтернативний законопроєкт про підтримку союзників, зокрема України. У ньому частина допомоги може бути перетворена на кредит, а його розгляд відкладено на тижні.

Перед цим президент США Джо Байден 8 березня виступив із промовою «Про стан держави» перед Конгресом США. Частина його закликів стосувалася необхідності нарешті проголосувати за допомогу Україні. 

Глава Білого дому жорстко розкритикував тих, хто під впливом колишнього президента (Трампа) блокує процес надання нашій країні необхідної зброї.

«Україна може зупинити Путіна, якщо ми будемо разом з Україною і надамо їм зброю таку як треба. Це все, що просить Україна. Вони не просять наших солдатів. Жодного нашого солдата немає в Україні, і я рішуче налаштований у тому, щоб так і було. Але зараз допомога Україні блокується тими, хто хоче відійти від світового лідерства», — заявив Байден.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Китае 116 экскаваторов за одну ночь снесли огромную автоэстакаду

19.09.2016 - 20:45
Строители в городе Наньчан на востоке Китае задействовали 116 экскаваторов, чтобы оперативно сравнять с землей построенный 24 года назад путепровод. Об этом сообщает autoua.net. Объект, помимо прочего является частью крупной ...

В Индонезии словили рыбу с человеческими зубами: видео

06.04.2018
Рыбаки и любители необычного частенько ...

Гол Ярмоленко принес Вест Хэму победу над МЮ: видео

22.09.2019
Игрок сборной Украины Андрей Ярмоленко ...