В Японії зафіксували значне скорочення населення

Чисельність громадян Японії минулого року скоротилась на рекордні 837 тисяч осіб порівняно з роком раніше і склала 121,2 мільйона. Про це повідомляє Kyodo.

Вказується, що це стало найбільшим зафіксованим падінням від початку спостережень за демографічною ситуацією в країні з 1950 року.

З 47 префектур Японії приріст населення продемонструвала лише одна — Токіо, де кількість жителів збільшилася другий рік поспіль.

За даними демографічного дослідження Міністерства внутрішніх справ і зв’язку Японії, станом на 1 жовтня минулого року населення країни разом з іноземними працівниками та студентами, які знаходилися в Японії три місяці або довше, зменшилось на 595 тисяч, до 124,4 млн. осіб.

Як підкреслює агенство, в країні стає більше пенсіонерів та людей похилого віку, а кількість неповнолітніх, навпаки, зменшується. Так, кількість жителів 75 років і старших зросла на 713 тисяч, досягнувши 20,08 мільйонів, що стало рекордом. Дітей віком від 0 до 14 років поменшало на 329 тис.

До 2053 року населення Японії, згідно з прогнозами, скоротиться до 100 млн осіб, а до 2065 року — до 88 млн, 38% з них становитимуть люди старше 60 років.

Додамо, що 15 листопада 2022 року ООН оголосила, що чисельність населення світу досягло 8 мільярдів.

При цьому людству знадобилося 12 років, щоб «вирости»з 7 до 8 мільярдів. Але за прогнозами вчених, щоб досягти 9 мільярдів, потрібно буде років 15. Тобто, темпи зростання світового населення сповільнюються. У багатьох країнах світу рівень народжуваності знижується, що пояснюють, зокрема доступністю протизаплідних засобів, старінням населення, вищим рівнем освіти та прогресом у захисті прав жінок і дітей. Варто відзначити, що країни з найвищим рівнем народжуваності мають найнижчі статки. Тому глобальний приріст населення з часом дедалі більше концентрується у найбідніших куточках світу — в країнах Африки, на південь від Сахари. І до 2050 року понад 50% прогнозованого приросту населення світу буде зосереджено лише у восьми країнах: Індії, Єгипті, Ефіопії, Демократичній Республіці Конго (ДРК), Нігерії, Пакистані, Філіппінах і Танзанії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ночью на Винничине пьяный возил в багажнике двух «рабов»: видео

20.11.2016 - 23:21
Ночью 19 ноября в Ильинцах произошло неординарное событие. Правоохранители остановили «BMW X6», поскольку посчитали, что его водитель пьян. Если к конфликтам с молодыми людьми за рулем полиции не привыкать, то ...

«Шахтер» выигрывает в Лиге Европы у «Сельты»: видео гола

16.02.2017
После первого тайма «Шахтер» выигрывает ...

Гройсман показал видео, как мечта воплощается в жизнь

06.08.2018
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман показал, ...