В Японії планують замінити пестициди на трояндову олію

Дослідники з Токійського наукового університету провели експеримент під керівництвом професора Генітіро Арімура, оцінивши ефективність 11 ефірних олій в активації захисних реакцій томатів як альтернативу пестицидам. Дослідження опубліковане в Журналі сільськогосподарської та харчової хімії.

Воно показало, що ефірний екстракт троянди (REO) підвищує стійкість рослин до комах-шкідників.

Рослини томату, оброблені REO, мали менше пошкодження листя, спричинене личинками молі та кліщами-шкідниками. Польові випробування також підтвердили ефективність REO, знижуючи рівень пошкодження томатів шкідниками на 45,5% порівняно з контрольною групою.

Професор Арімура зазначає, що REO містить β-цитронелол, відомий як репелент від комах, що посилює його ефективність. Ба більше, REO приваблює хижаків кліщів, що забезпечує додатковий захист рослин.

«Це дослідження пропонує практичний підхід до поліпшення методів органічного землеробства та заохочує використання екологічно чистих і стійких способів захисту рослин. Наукові висновки можуть стати підґрунтям для розроблення нових систем органічного землеробства та сприяти появі ефективних і натуральних пестицидів. З урахуванням зростаючого інтересу до екологічно чистих методів у сільському господарстві, дослідження професора Арімури та його команди відкриває нові перспективи для розвитку безпечніших і стійкіших підходів до захисту рослин, сприяючи збереженню біорізноманіття та здоров’ю довкілля», — кажуть експерти.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Девять вандалов попали на видео в момент осквернения Вечного огня в Киеве

20.11.2017 - 14:57
Минувшей ночью вандалы во второй раз залили раствором Вечный огонь в Мемориале Вечной Славы. После предыдущего случая Киевгаз установил камеру видеонаблюдения, которая нынче сняла, как все происходило. В 2:58 к ...

Обнаженные йоги в Нью-Йорке

24.10.2015
Занятия йогой в последнее время ...

В Якутии нелюди на «Уралах» догнали и задавили медведя: видео

27.12.2016
Вопиющий случай жестокого обращения с ...