В ISW оцінили ймовірність захоплення Часового Яру

Тринадцятого квітня російські інтервенти здійснили начебто підтверджене просування поблизу вільного міста Часів Яр (західніше раніше окупованого Бахмута). Принаймні, про це без деталей в останньому зведенні про ситуацію на фронтах в Україні розповіли експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Однак інших підтверджень цього ми ніде не помітили. А авторитетний вітчизняний укладач фронтових мап і військовий експерт «DeepState» в оновленні своєї мапи за вчора на цій ділянці фронту змін не зафіксував. Зате досі ворог тут просувався практично щодня.

У свою чергу, пресцентр Генерального штабу Збройних сил України у ранковому зведенні за минулу добу, розміщеному на офіційній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук», про Бахмутський напрямок повідомив наступне:

«Нашими воїнами відбито 36 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Виїмка, Спірне, Роздолівка, Іванівське, Новий, Опитне, Кліщіївка, Андріївка Донецької області».

До речі, Новий — це частина Часового Яру. Причому не сама східна. Дивись скриншот мапи.

Повертаючись до звіту ISW, зазначимо, що його аналітики вважають, що елементи, які російські війська нині зосередили на північний схід і південний схід від Часового Яру, відносно менш боєздатні, і їм буде важко досягти успіхів, аналогічних тим, які були досягнуті на схід від Часового Яру проти українських захисників.

Проте російські тактичні успіхи на схід від Часового Яру не створили умов оточення населеного пункту. В інституті вивчення війни вважають, що російським військам, ймовірно, доведеться досягти помітних тактичних успіхів на південний схід і північний захід від Часового Яру, перш ніж продовжити оточення населеного пункту, що може вимагати додаткових і боєздатних частин.

Зазначається, що знімки, які є в розпорядженні ISW показують, що українські війська встановили значні зміцнення у формі кільця в районі Часового Яру, і російським силам, ймовірно, буде важко швидко прорвати цю оборону у поточному темпі наступу в цьому районі, поки українські сили мають боєприпаси, необхідні для опору.

Російським військам, ймовірно, доведеться пробиватися безпосередньо через місто або зробити вузький тактичний маневр, який змусить російські війська боротися зі зміцненнями Часового Яру, піднесеними українськими позиціями та перешкодою у вигляді каналу Сіверський-Донець-Донбас.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Создали лесовоз-трансформер (видео)

22.11.2015 - 15:31
Длинномерные лесовозы усложняют движение на дорогах для остального транспорта. Если таковой едет с грузом, то это еще как-то оправдано, а вот на обратном пути, как правило, – порожняком. Чтобы решить ...

Путин приехал к Лукашенко в туфлях на огромных каблуках: видео

30.11.2017
Журналисты обратили внимание на несколько ...

Большой успех командования ООС на Донбассе: видео

08.06.2018
При содействии ВСУ улучшено ЖД-сообщение ...

Порошенко перешел дорогу на красный свет: видео

23.09.2019
У здания Рады принялись дежурить ...