В Іспанії з’ясували, хто стоїть за відправкою листів із бомбами

За розсилкою бомб поштою в Іспанії наприкінці 2022 року стоїть російська військова розвідка, яка використовувала ультраправі угруповання країни. Про це у неділю, 22 січня, повідомляє The New York Times.

Так, іспанські слідчі закінчили розслідування по шести епізодах, коли листи-бомби були доставлені до посольства України, офіційної резиденції прем’єр-міністра Педро Санчеса, посольства США та інших місць. Тоді ніхто не загинув, але легкі поранення дістав співробітник українського посольства.

«Американські та європейські офіційні особи вважають, що російські офіцери військової розвідки наказали групі бойовиків, яка базувалася в Росії, здійснити цю кампанію, головною метою якої були прем’єр-міністр, міністр оборони та іноземні дипломати, інші посадові особи», — пише видання.

Повідомляється, що слідчі в Іспанії зосередили свою увагу на терористичній організації «Російський імперський рух», яка, ймовірно, підтримує контакти з російською розвідкою. Зазначається, що представники угруповання приїжджали до Іспанії, де місцева поліція зафіксувала їхні контакти із місцевими ультраправими організаціями.

«Таким чином, росіяни хотіли залякати Захід і попередили партнерів України, що вони готові до терористичних актів у Європі», — йдеться у статті.

Крім того, це могла бути перевірка росіянами своїх проксі-груп на випадок, якщо Кремль вирішить використовувати їх, щоб влаштувати ескалацію.

«Це виглядає як запобіжний постріл. Це Росія посилає сигнал про те, що вона готова використати терористів, щоб атакувати тилові райони Заходу», — заявив екс-координатор Держдепартаменту США по боротьбі з тероризмом Натан Сейлз.

Водночас у США переконані, що Росія поки що не готова брати участь у терористичних атаках, оскільки це може спровокувати НАТО на агресивну відповідь.

Відомо, що 30 листопада надійшов пакет із вибухівкою українському послу в Іспанії Сергію Погорельцеву. Його секретарка запідозрила небезпеку та викликала охоронця. Тоді постраждав один із співробітників дипвідомства.

Того ж дня такий пакет надійшов до штаб-квартири іспанського виробника зброї Instalaza. Там виробляють РСЗВ, які передають Україні.

Вже 1 грудня стало відомо, що вибухівку було виявлено і в листах на ім’я прем’єра Іспанії Педро Санчеса. Цього ж дня лист, схожий на п’ять попередніх листів-бомб, надійшов до посольства США в Мадриді.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Опубликовано видео с поющей Death Metal Гретой Тунберг

30.09.2019 - 00:21
За четыре дня видео выступления Греты Тунберг под тяжелый металл посмотрели без малого 3 миллиона раз. А написал музыку, наложил на нее речь активистки и сделал ролик пользователь YouTube Джон ...

В Турции произошел теракт, — 11 человек погибли (видео)

17.02.2016
Как сообщает турецкий телеканал NTV, ...

В Швеции применили авиабомбы для тушения пожара: видео

27.07.2018
Истребители могут быть полезны не ...