Утворено корабельну коаліцію, – Резніков

Західні партнери допомагають Україні відновити військово-морський флот. Фактично йдеться про утворення корабельної коаліції. Про це сказав міністр оборони Олексій Резніков на брифінгу у Медіа Центрі Україна – Одеса 14 березня.

«Тепер вже є тренд на створення певних коаліцій в інтересах України. Була танкова ініціатива, що стала танковою коаліцією. Раніше була артилерійська ініціатива, яка стала артилерійською коаліцією», – нагадав міністр.

За його словами, завдяки сьогоднішньому оголошенню міністра оборони Нідерландів Кайси Оллонґрен про те, що Україні передадуть мінні тральщики, можна сказати, що зараз утворюється корабельна коаліція.

«Британія вже передала нам два такі мінні тральщики. На них вже є українські екіпажі і піднято український прапор, тобто сьогодні в українському флоті є два мінні тральщики від Британії», – зазначив Резніков.

Він також заявив, що до британських тральщиків приєднаються екіпажі на кораблях від Нідерландів та Бельгії.

«Вже, щонайменше, три країни є у складі цієї коаліції. Морська держава Україна буде розвивати свій флот. Плюс ми будуємо український флот у Туреччині. Тепер можемо сміливо говорити, що утворено корабельну коаліцію», –резюмував глава військового відомства.

У Туреччині ще 2 жовтня 2022 року відбувся спуск на воду нового українського протичовнового корвету типу Ada Гетьман Іван Мазепа, заявила в той день перша леді України Олена Зеленська.

«Сьогодні у Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні і водночас матиме турецьке серце. Протичовновий корвет типу Ada «Гетьман Іван Мазепа» буде першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України», — зазначила тоді Зеленська.

Корвет Гетьман Іван Мазепа класу Ada буде адаптований до всіх типів протикорабельних ракет. Планується, що йогозарахують до складу ВМФ України у 2024 році.

Нагадаємо, що у липні 2021 року Україна  підписала з Туреччиною угоду на будівництво двох корветів класу Ada. Каркас почала будувати Туреччина, а завершувати будівництво корабля планувалося в Україні. Корвети Ada мають повну водотоннажність понад 2400 тонн. Максимальна швидкість – 29 вузлів, а дальність плавання – 3500 миль. Повний екіпаж – 106 осіб.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

ВСУ уничтожили опорный пункт с террористами: новое видео

20.02.2019 - 10:34
Новое боевое видео распространил офицер Вооруженных сил Украины Анатолий Штефан Штирлиц. На нем видны позиции в земле, вероятно ДОТ (долговременная огневая точка) и траншея  у лесопосадки. А в ней не ...

Как будет выглядеть истребитель шестого поколения (видео)

24.01.2016
Американская корпорация Northrop Grumman презентовала ...

Подрались нардепы от «Батькивщины» и БПП, видео

15.03.2018
В студии 5-го телеканала вспыхнул ...