Уряд звільнив керівництво Держспецзв’язку: вкрали 62 млн. гривень

Правоохоронці повідомили про підозру в заволодінні 62 млн гривень голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, його заступнику та іншим службовим особам. Про це повідомили НАБУ і САП у понеділок, 20 листопада. Вранці стало відомо про звільнення цих чиновників, але причина не називалася.

Вказано, що наразі за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 КК України) підозрюються шість осіб: голова Держспецзв’язку та його заступник; гендиректор та співробітник держпідприємства; власник групи компаній (організатор схеми) та один його працівник.

За даними слідства, у 2021 році було проведено закупівлю засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних.

«Переможцем закупівлі визначено компанію, підконтрольну організатору злочинної організації, яка поставила програмне забезпечення ДП Українські спеціальні системи, що належить до сфери Держспецзв’язку, за завищеною вартістю», – йдеться у повідомленні.

За умовами договорів на постачання відповідного ПЗ та послуг державне товариство перерахувало у 2021-2022 роках понад 285 млн гривень, але його реальна вартість становила 223 млн гривень.

Різницю коштів у понад 62 млн гривень учасники схеми вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою подальшої  легалізації.

Слідчі дії ще тривають. Встановлюються інші причетні особи. Також вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Уряд звільнив з посади голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрія Щиголя, а також його заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жору. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. 

Тимчасово покладено виконання обов’язків голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на Маковського Дмитра Васильовича.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

На Донбассе с воздуха уничтожили позиции российских оккупантов: видео

16.08.2018 - 00:34
Командир Украинской Добровольческой армии Дмитрий Ярош показал видео уничтожения вражеских позиций. По его словам, это работа БПЛА бойцов УДА. В результате налета, у российских оккупантов четверо раненых и сгоревшая бронетехника. ...

Крыса отнимает у кота миску с молоком (видео)

18.03.2016
Крысы всегда отличались умом и ...