УПЦ МП зобов’язали покинути Києво-Печерську лавру

Національний заповідник Києво-Печерська лавра не збирається продовжувати оренду Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. В зв’язку з цим ченцям монастиря радять покинути монастир до 29 березня. Про це повідомляє сайт Національного заповідника у п’ятницю, 10 березня.

Причиною розірвання договору вказано рішення Ради національної безпеки і оборони, висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики.

«Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 №06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. договору, заповідник попереджає про розірвання договору з 29.03.2023 року», – йдеться у повідомленні.

Керівництво заповідника зазначило, що представництву УПЦ МП було запропоновано надати список осіб для включення до складу комісії з прийняття-передачі державного майна.

Список із двох-трьох осіб необхідно надати до 13 березня 2023 року.

У 2022 році СБУ відкрила 52 кримінальні справи, в яких фігурують 55 священнослужителів УПЦ (МП), у т. ч. 14 архієреїв церкви. Майже 200 клірикам РПЦ заборонено в’їзд в Україну. 

Також запроваджено низку санкцій стосовно функціонерів УПЦ (МП) та РПЦ.

Нагадаємо, у Києво-Печерській Лаврі 7 січня відбулася різдвяна служба митрополита Епіфанія. Це було перше богослужіння, яке проводила в Лаврі ПЦУ. Раніше тут була лише УПЦ московського патріархату.

В УПЦ МП закінчився термін аренди Успенського собору і Трапезної церкви на території Лаври. Було заявлено про те, що продовжувати аренду не будуть. 

Тоді в керівництві УПЦ МП заявили, що начебто Епіфаній немає права проводити службу на Різдво і взагалі його спроба це зробити буде розцінюватися як захоплення собору… Що стосується аренди, то в УПЦ посилаються на те, що під час військового стану Кабмін своїм рішенням наказав пролонгувати договори автоматично.

Після цього предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній звершив літургію в день Стрітення Господнього 15 лютого в Києво-Печерській лаврі. Служба відбулася в Трапезній церкві. Митрополит Епіфаній під час богослужіння підніс особливу молитву Господу в той час, коли Батьківщина в небезпеці. Також лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу та народ і за спокій душ усіх полеглих захисників Батьківщини та мирних жителів.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Новая забава американцев – купание раздетыми в снегу (видео)

26.01.2016 - 22:57
Обильные снегопады в Америке породили новую забаву для ее жителей. Теперь они с удовольствием прыгают нагишом в снег. Ну, как дети, честное слово… ...

Танцующие собаки породы Хаски

27.02.2016
На видео собаки породы Хаски, ...

Российский боевой робот едва не убил журналиста

17.09.2016
Во время съемок демонстрации российского ...