УПЦ (МП) підпорядковується РПЦ – висновок експертизи

Релігієзнавча експертиза статуту Української православної церкви (Московського патріархату) показала наявність церковно-канонічного зв’язку з Російською православною церквою, повідомляє Державна служба з етнополітики і свободи совісті.
 
«Державна служба України з етнополітики і свободи совісті у двомісячний термін забезпечила проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом (Російською православною церквою). Для виконання цього завдання було створено експертну групу, до складу якої увійшли п’ятеро професорів, докторів наук та один кандидат наук – фахівці у галузі релігії, історії церкви, свободи совісті, державно-конфесійних відносин, богослов’я, які мають професійні наукові публікації з історії, соціології, філософії, релігії взагалі і в галузі дослідження східного православ’я зокрема», – йдеться у повідомленні прес-служби Держетнополітики.
 
Зазначається, що експертна група дійшла висновку, що ухвалення нової редакції Статуту про управління УПЦ (МП) (від 27 травня 2022 року) та постанови Собору УПЦ (МП) не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку УПЦ з Російською православною церквою, а сам статут УПЦ (МП) як структурного підрозділу РПЦ, який користується певними правами самостійності, але не створює автокефальної церкви, лишається незмінним.
 
Також, згідно з висновками, відносини УПЦ (МП) з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою.
 
«УПЦ також не має статусу автономної церкви, який визнавався б іншими церквами, а отже, з погляду еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом РПЦ, який має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності», – йдеться у повідомленні.
 
Крім того, експертна група дійшла висновку, що нинішня діяльність чи бездіяльність вищих органів церковної влади й управління УПЦ (МП) свідчить про те, що УПЦ (МП) продовжує перебувати щодо РПЦ у відносинах підпорядкування.
 

«Вона не діє як самостійна (автокефальна) церква і не проголошує власну самостійність (автокефалію). Жодного документа чи жодної дії, що свідчать про трансформацію УПЦ у самостійну щодо РПЦ релігійну організацію, члени експертної групи не виявили», – наголошують у відомстві.

 
Що було раніше

Чотири роки УПЦ МП уникала виконання норми закону, який зобов’язував її перейменуватися. І якщо чесно, якби не розпочате Путіним божевілля відносно нашої країни, скоріше за все, так би все з назвою церкви і залишалося.

Однак, фактичне благословення патріархом РПЦ війни проти України, а також непоодинокі факти сприяння деяких священиків УПЦ МП агресії РФ зробили свою справу. Більшість українців, які ходили в цю церков, не бажають надавити їй підтримку в питаннях тієї ж назви.

Відчувають це і в органах влади, і в різноманітних державних інстанціях. А тому рішення КСУ з цього питання не здивувало.

Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції, закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у своїй назві належність до Російської православної церкви (РПЦ). Про це повідомлялося на сайті КСУ у вівторок, 27 грудня.

«Конституційний суд України ухвалив рішення у справі про повну назву релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» конституційні», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що КСУ ухвалив таке рішення на пленарному засіданні у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів про відповідність Конституції України закону «Про внесення змін до закону «Про свободу совісті» щодо назви релігійних організацій, що входять до структури об’єднання, керівний центр якого перебуває за межами України, у країні-агресорі».

Приймаючи рішення, КСУ врахував рішення Європейського суду з прав людини, де зокрема зазначено: «Сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, яка бажає бути зареєстрованою, взяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян і суспільства в цілому, і завдяки якій можливо її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі вважатимуться виправданим обмеженням її права вільно вибирати свою назву».

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про перейменування УПЦ МП. Він був розроблений з метою забезпечення держбезпеки та суверенітету України, а також для забезпечення суспільства достовірною інформацією.

Закон передбачає, що релігійна організація, чий центр управління знаходиться у країні, визнаній агресором, зобов’язана вказувати це у своїй назві. Відповідні зміни також мають бути внесені до статуту організації. При цьому дозволяється після повної назви церкви із зазначенням центру управління додавати «в Україні».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Днепре задержали женщину, которая ударила АТОшника молотком по голове: видео

27.10.2017 - 22:32
В Днепре полиция задержала Марину Меньшикову, которая год назад ударила молотком по голове атошника. Сообщается, что против женщины, которая была в розыске и скрывалась в Крыму, открыто уголовное производство по ...

«Боруссия» громит «Легию» с рекордным счетом: видео голов

23.11.2016
С хоккейным счетом завершился поединок ...

Произошло извержение крупнейшего вулкана Европы Этна, опубликовано видео

25.08.2018
На северо-востоке итальянского острова Сицилия ...