УПЦ йде з двох головних храмів Лаври, – Мінкульт

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявляє, що відомство рекомендуватиме не продовжувати оренду Успенського собору та Трапезної церкви Києво-Печерської Лаври для Української православної церкви (Московського патріархату). Про це він заявив в ефірі телемарафону.

«Справді, підходить термін закінчення оренди Успенського та Трапезного храмів у Верхній Лаврі. Відповідно, до нас звернувся директор заповідника з інформування про це питання. Ми, на виконання указу президента щодо перевірки стану використання майна Лаври, рекомендуватимемо, оскільки наказати ми не можемо, таку угоду не продовжувати», — сказав Ткаченко.

За словами міністра, поки що перевірку не буде завершено, подальше використання храмів неможливо.

Щодо угод оренди на інше майно, то, за словами Ткаченка, вони продовжать свою дію, оскільки їх термін ще не закінчився.

Також міністр зазначив, що у 2013 році було підписано безстрокову угоду щодо оренди Нижньої Лаври, але Комісією буде перевірено правомірність такої угоди та використання майна.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь (УПЦ МП) записав звернення до президента Володимира Зеленського з проханням не забирати Успенський та Трапезний собори.

Митрополит розповів, що 26 грудня директор державного заповідника Києво-Печерська лавра повідомив йому, що 31 числа закінчується термін оренди Успенського та Трапезного соборів на території Лаври.

«Вже 1 січня ми не маємо права переступати пороги Трапезного та Успенського соборів. Нас ніхто не повідомив письмово хоч би за місяць, у нас на руках довгострокові договори оренди, ми служили до війни щодня», — заявив намісник Лаври.

Він закликав Зеленського прийти до Лаври, щоб переконатися «на власні очі, скільки віруючих приходять на богослужіння у недільний чи святковий день».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Конкурс красоты в КПИ спровоцировал скандал

02.04.2019 - 23:20
На странице официального аккаунта студенческого совета физмата Национального технического университета Украины Киевский политехнический институт имени Игоря Сикорского в Instagram опубликовали эротические фотографии студенток, которые участвуют в конкурсе красоты, передает издание БезТабу. По информации ...