Українських біженців у Європі вже майже вісім мільйонів

Кількість біженців, які прибули у країни Європи з України з початку повномасштабного російського вторгнення, до 3 січня перетнула позначку у 7.9 мільона людей. Про це йдеться на порталі Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ).

Зазначається, що з 24 лютого 2022 року по 3 січня 2023 року включно у Європі з метою тимчасового захисту зареєстровано 7 915 287 людей. Лише за останній тиждень кількість переселенців збільшилася на більш як 18 тисяч осіб.

У національних програмах тимчасового захисту і підтримки беруть участь 4,9 млн біженців. Усього з 24 лютого з України до сусідніх країн виїхало більш як 17 млн осіб, повернулися в Україну – орієнтовно 9,2 млн переселенців.

Відомо, що найбільше біженців прийняла Польща – 1 553 707 осіб. За іншими країнами, за даними УВКБ, з 24 лютого 2022 по 3 січня 2023 року найбільше українських переселенців прийняли Німеччина, Чехія, Італія, Іспанія, Болгарія, Франція, Румунія, Словаччина.

Щодо Польщі, то трохи раніше були трохи інші дані. Там зараз проживає близько 2,3 мільйонів українців, але більшість із них переїхали туди ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це йшлося в повідомленні віце-президента Польського фонду розвитку Бартоша Марчука від 28 грудня.

Зазначалося, що українських біженців у Польщі зараз — 950 тисяч, а влітку їх було 1,4 мільйона. Близько 1,3 мільйона українців перебували у Польщі до початку війни.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що за кордоном залишається від п’яти до семи мільйонів українців.

 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Ювентус уверенно обыграл Монако и вышел в финал Лиги чемпионов: видео голов

10.05.2017 - 00:35
Определился первый финалист Лиги чемпионов. Чуда не случилось и в противостоянии с «Монако» прогнозировано победителем вышел туринский «Ювентус». Напомним, неделю назад «Старая синьера» в гостях уверенно обыграла соперника с очень ...

Вокруг базы НАТО в Турции пытаются разжечь скандал

31.07.2016
Со ссылкой на турецкое издание ...