Українські танки використовують іранські боєприпаси

Іранські 125-мм бронебійні кумулятивні боєприпаси 3БК18М були помічені у використанні українських танкових підрозділів. Про це повідомляє osint-аналітик War Noir у своїх соцмережах, — пише Мілітарний.

«Походження боєприпасів можна ідентифікувати за характерним транспортним контейнером та написах на ньому. Згідно з маркуванням, вони були виготовлені у 2022 році, тобто вже після початку російського вторгнення в Україну. Боєприпас є копією радянського кумулятивного снаряду та зберіг його оригінальну назву. Він призначений для пострілу із 125-мм гладкоствольної гармати 2А46, якими оснащені радянські танки серії Т-64, Т-72 та Т-80», — йдеться у повідомленні.

У рекламному буклеті іранської оборонної промисловості сказано, що копії 3БК18М дозволяють пробивати броню товщиною до 550-мм під прямим кутом та до 273-мм під кутом у 60 градусів.

«Ці снаряди, виготовлені ще в СРСР, були основним кумулятивним боєприпасом в українських танкових підрозділах. Їх постачання з-за кордону може свідчити про вичерпання власних запасів на другий рік війни проти Росії. Окрім бронебійних боєприпасів ще минулого року назрів гострий дефіцит 125-мм танкових фугасних снарядів, котрі активно використовувались танкістами для знищення живої сили та укріплень супротивника», — йдеться далі в повідомленні.

Цю потребу частково зміг закрити імпорт боєприпасів з Ірану. Тоді у використанні Сил оборони були помічені іранські копії радянських уламково-фугасних снарядів 3ОФ19.

«Дефіцит вкрай необхідних фугасних боєприпасів для танків також почав задоволняти український оборонно-промисловий комплекс. В березні стало відомо про початок виробництва 125-мм фугасів», — пише Мілітарний.

Повідомляється, що це вже не перший випадок, коли до України потрапляє іранське озброєння: раніше у використанні Сил оборони помічали артилерійські боєприпаси 122-мм та 152-мм калібру, а також 122-мм реактивні ракети до РСЗВ.

«Джерело поставок іранської продукції невідоме, проте боєприпаси нерідко виготовлені у 2022-2023 роках, що може свідчити про їх надходження не зі старих запасів, а безпосередньо від виробника через треті країни», — йдеться в повідмоленні.

Пікантність ситуації у тому, що Іран де-факто є союзником фашистської Росії. Найвідомішим підтвердженням цього є постачання РФ ударних дронів-камікадзе Шахед, допомога з будівництвом заводу по їх виробництву.

Але останнім часом почалися з’являтися моменти, які свідчать, що Тегеран може завдати Росії чергового удару в спину. І мова навіть не про снаряди для українських танків і артилерії. Західні ЗМІ пишуть, що США домовилися з Іраном про певні правила щодо поставок нафти і тепер Китай починає купувати більше іранської, а не російської сировини.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Украинцы убивают снегирей, потому что они русские

09.02.2015 - 10:51
ШОК! Украинцы убивают снегирей, потому что они русские. При этом защищают украинских синичек! ...

Покемономанія на Вінниччині

02.08.2016
Покемономанія вже у Вінниці. Ця ...