Українські чоловіки не зможуть отримати паспорти за кордоном

Від учорашнього дня, коли українським чоловікам у віці 18-60 років призупинили надання консульських послуг, вони штурмують дипломатичні установи по всьому світу. Сьогодні ситуація загострилася. Зокрема, у Варшаві українці почали блокувати роботу паспортного столу, висувати вимоги і викликати поліцію. Їх поведінка у багатьох українців викликає обурення. Особливо лайка російською мовою на адресу робітниць консульства.

Сотні чоловіків і паспортний стіл

Спеціаліст зі справ легалізації перебування та роботи іноземців у Польщі Євген Семеняка підтвердив інформацію соцмереж про те, що у Варшаві 300 український чоловіків заблокували паспортний сервіс ДП Документ з вимогою повернути їм паспорти.

Наші громадяни також закликали співвітчизників, які перебувають у Польщі, приносити їжу та медикаменти, бо вони «готові стояти скільки буде потрібно».

«Тут відбувається жах. Вчора, сьогодні. Люди приїжджають забирати документи. Вони отримали смс-повідомлення, що документ готовий. Наприклад, вчора це почалося о 10 ранку. Люди приїхали на 9 годину, на 7 ранку, вони вже стояли, щоб забрати документи. І о 9-й все було добре, а о 10-й людям говорять, що ми вам документи не видамо, робіть, що хочете, до побачення до того, як надамо нову інформацію», — розповів про ситуацію у Варшаві Семеняка.

За його словами, люди обурені і хочуть отримати документи, за які вже заплатили. Зараз у паспортному сервісі відбуваються сутички, українці навіть викликали місцевих правоохоронців.

«Поліція приїжджає, розбирається, але все рівно допомогти не може. Вчора, наприклад, і це відео розійшлося в інтернеті, що працівницю ДП Документ у Варшаві одна жінка не культурною лексикою «обливала». Але від цих працівників мало, що залежить, вони також були постфактум поінформовані… Дуже складна ситуація…», — додав Семеняка.

Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Уряд заборонив видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт українським чоловікам за кордоном віком від 18 до 60 років. Тепер ці документи вони зможуть отримати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби.

Про це йдеться у постанові Кабміну.

«Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС.

Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється«, — написано в постанові.

Проте ці вимоги не стосуються українських чоловіків (18-60 рр.), які мають право на перетин кордону під час воєнного стану.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В центре Киева после ливня провалился асфальт и затопило раскопки на Почтовой площади: фото, видео

19.08.2018 - 14:57
Киев зализывает раны после вчерашнего ночного ливня, затопившего город. Тем временем, стало известно, что вода затапливает раскопки старинной улицы  ХІ-ХІІ веков на Почтовой площади.  «Православных со светлым праздником! Пока бьют церковные колокола, работники ...

Мужики сделали и успешно испытали мусоромет (видео)

26.07.2015
Лучшие инженеры бьются над тем, ...

Подробности масштабного пожара в Донецке: видео, фото

20.10.2017
Как ранее сообщал «РЕАЛ», вчера ...