Україні загрожує різке падіння народжуваності у 2023 році, – НАН

Війна робить свої брудні справи не тільки на фронті. Ії наслідки відчуваються всюди.

НАРОДЖЕНА В УКРИТТІ КИЄВА ДИТИНА, ФОТО GETTY IMAGES

Катастрофічне падіння народжуваності можуть спостерігатися у 2023 році. Є ризики, що до 2030 року населення України скоротиться до 35 мільйонів.

Про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птахи академік НАН України Елла Лібанова під час презентації в Укрінформі на тему «Повоєнне відродження України. Візія відділення економіки Національної академії наук України».

Втрати населення внаслідок війни і пов’язані з нею міграційні процеси вона оцінила як катастрофічні.

«Я мрію, щоб до 2030 року нас було 35 мільйонів. На жаль, цього може і не бути. Тому що війна триває, ми втрачаємо людей через надмірну смертність. Це не лише загиблі, а й ті, хто вмирає через стреси, перевантаження, неякісне харчування, недостатність медичної допомоги», – наголосила вона.

За її словами, також позначається низький рівень народжуваності.

«Ми ще повною мірою цього не відчуваємо. Але 2023 рік буде роком катастрофічного падіння цього показника. Скажімо, щоб мати просте відновлення поколінь, потрібно, щоб одна жінка за своє життя (усереднено) народила 2,13 – 2,15 дитини. У 2021 році ми мали показник 1,1. У 2022-му – ще менше, але скорочення ще не буде катастрофічним за рахунок дітей, що народилися у першій половині року. Дай Бог, щоб у 2023 році ми зупинилися на показнику 0,8», – вважає Лібанова.

Сумно ще й від того, що населення планети продувжує зростати. Так, 15 листопада 2022 року чисельність населення Землі досягла восьми мільярдів людей. Про це повідомила пресслужба ООН, назвавши подію «важливою віхою у розвитку людства».

Зазначається, що таке безпрецедентне зростання пов’язане з поступовим збільшенням тривалості життя людини завдяки покращенню громадської охорони здоров’я, харчування, особистої гігієни та медицини. Це також є результатом високих та стійких рівнів народжуваності у деяких країнах.

«Тоді як населенню світу знадобилося 12 років, щоб вирости з семи до восьми мільярдів, для досягнення позначки дев’ять мільярдів знадобиться приблизно 15 років — до 2037 року, що є ознакою уповільнення загальних темпів зростання», — наголосили в ООН.

Для порівняння нагадаємо, що на початку липня 2020 року чисельність населення Землі досягла 7,8 млрд осіб. Найбільше в Китаї – 1.44 мільярди людей та в Індії 1.38 млрд. На третьому місці США – 0.331 млрд.

У повідомленні фонду «Населення Землі» (Stiftung Weltbevölkerung — DSW) наголошувалося, що населення нашої планети щорічно збільшується на 82 млн. осіб, що приблизно відповідає числу жителів Німеччини. У всьому світі щосекунди народжується в середньому 2,6 дитини.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

В Питере обрушилось здание института: появилось видео

16.02.2019 - 18:37
В России в здании Санкт-Петербургского национального исследовательского университета информационных технологий 16 февраля обрушилась крыша. Причем, она «провалила» перекрытия с пятого до первого этажа. ЧП произошло в разгар учебного дня. По ...

Украина эффектно обыграла Сербию: видео голов

15.11.2016
В Харькове сборная Украины сыграла ...