Україна звинуватила снайперів РФ у низці згвалтувань

Україна висунула звинувачення двом російським військовим. Окупантів підозрюють у сексуальному насильстві над чотирирічною дівчинкою та груповому зґвалтуванні її матері під дулом пістолета на очах батька під час тимчасової окупації Броварського району. Про це повідомляє Reuters.

За матеріалами української прокуратури, з якими ознайомилося видання, інциденти були частиною низки сексуальних злочинів, які російські солдати 15-ї окремої мотострілецької бригади скоїли у чотирьох будинках Броварського району у березні 2022 року.

Міноборони Росії не відповіло на запит ЗМІ про коментар. Відповідей від бригади журналісти також не отримали.

В українській прокуратурі заявили, що росіяни використовують сексуальне насильство як навмисну тактику терору.

Більшість звірств сталася 13 березня, коли військові, як стверджують прокурори, у стані алкогольного сп’яніння увірвалися на подвір’я будинку, де проживала молода сім’я. Батька побили металевим горщиком, а потім змусили опуститися на коліна, а його дружину зґвалтували. Згідно з документами, один із солдатів сказав чотирирічній дівчинці, що «зробить із неї жінку», перш ніж вона стала жертвою насильства.

Сім’я вижила, але прокуратура заявила, що розслідує додаткові злочини у цьому районі, включно з убивствами за той самий період.

Обидва солдати були снайперами у віці 32 та 28 років. Перший загинув, а молодший, Євген Чорнокнижний, повернувся в Росію. Однак коли журналісти зателефонували солдату, чоловік, який назвав себе його братом, заявив, що підозрюваний нібито помер.

Прокурори також повідомили, що після ймовірного нападу на дівчинку та її батьків двоє військових увійшли до сусіднього будинку літньої пари, де побили їх, а також зґвалтували 41-річну вагітну жінку та 17-річну дівчину.

В іншому місці, де проживали кілька сімей, солдати загнали всіх на кухню і зґвалтували 15-річну дівчину та її матір. Усі постраждалі вижили, їм надали психологічну і медичну допомогу.

ЗМІ зазначає, що нині правлячий режим РФ навряд чи видасть підозрюваних. Однак заочно засуджені можуть потрапити у міжнародні списки спостереження, це ускладнить їхнє пересування.

Російські військові в Україні часто займаються сексуальним насильством, і це є частиною військової стратегії Росії.

Про це ще в жовтні минулого року заявила спеціальна представниця Генерального секретаря ООН із питань сексуального насильства у конфліктах Праміла Паттен, повідомляв Голос Америки.

Так, відповідаючи на запитання, чи використовується зґвалтування як зброя під час війни в Україні, Паттен зазначила: «Там є всі ознаки цього».

«Коли жінок утримують цілими днями і ґвалтують, коли починають ґвалтувати маленьких хлопчиків і чоловіків, коли ти бачиш генітальні обрізання, коли чуєш, як жінки свідчать про російських солдатів, які мають із собою віагру, — це явно військова стратегія… І коли жертви розповідають, що було сказано (військовими РФ – ред.) під час зґвалтування, це явно цілеспрямована тактика дегуманізації жертви”, — сказала представниця ООН.

За її словами, відповідно до зібраних свідчень, вік жертв сексуального насильства становить від 4 до 82 років. Жертвами є здебільшого жінки та дівчатка, проте загарбники також ґвалтують чоловіків та хлопчиків.

Наприкінці вересня в ООН оприлюднили звіт, де йшлося про підтвердження «більш ніж сотні випадків» згвалтувань або сексуальних насильств в Україні з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Домашняя рысь, которая очень рассердилась

24.11.2015 - 13:55
Посмотрите на домашнюю рысь, которая ну о-о-очень сердита. ...

В Бразилии наблюдали фантастической красоты свечение вокруг Солнца: фото, видео

27.02.2018
Художники-фантасты любят рисовать пейзажи непривычные ...