Україна заявила про нелегітимність членства Росії в ООН

Україна, починаючи з 2014 року, неоднарозово наголошувала на необхідності реформування ООН. Організація не може впоратися з покладенними на неї завданнями по причині блокування з боку Росії.

В цьому році зі зрозумілих причин дане питання стало ще гостріше. Про необхідність міняти правила гри всередені ООН регулярно заявляє президент Зеленський. Щоб якось стимулювати рух в цьому напрямку, сьогодні Верховна Рада прийняла відповідне звернення.

ВР звернулася до парламентів та урядів іноземних держав. В ньому йдеться про доречність визнання російського режиму терористичним та наводиться обґрунтування нелегітимністі перебування Росії в Організації Об’єднаних Націй.

У зверненні, яке підтримали 314 депутатів, наголошується, що РФ перебуває в ООН нелегітимно.

«Хоча Росія претендує на продовження членства СРСР, насправді 26 грудня 1991 року Рада Республік Верховної Ради СРСР чітко відзначила, що «зі створенням Співдружності Незалежних Держав СРСР як держава і суб’єкт міжнародного права припиняє своє існування», і тому Російська Федерація не може набути статус держави – продовжувача СРСР», – йдеться у тексті звернення.

Парламентарії зазначають, що з 2014 року ООН виявила нездатність повноцінно виконувати покладені на неї обов’язки, зокрема реагувати на міжнародні конфлікти. Однією з причин названо застосування права вето постійними членами Ради безпеки ООН, зокрема Росією, на резолюції Ради безпеки щодо реакції на її ж агресію проти України.

«Верховна Рада України висловлює підтримку докорінному реформуванню Організації Об’єднаних Націй, яка має стосуватися не лише розширення кількості постійних і непостійних членів, а й має обмежувати використання права вето», – йдеться у заяві.

Пропонується запровадити обмеження проти членів всіх російських політичних партій, відповідальних за російську агресію в Україні.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

Динамо разгромило Александрию: видео голов

10.09.2017 - 22:23
Киевское «Динамо» добыло уверенную победу в матче 8-го тура Премьер-лиги над «Александрией». Пр этом фанам бело-голубых пришлось поволноваться — до 52-ой минуты матча на табло светились нули. Распечатал ворота соперников ...

Жестокий бунт в бразильской тюрьме унес 60 жизней: видео

02.01.2017
Сегодня в бразильской тюрьме вспыхнул ...