Україна відреагувала на допуск росіян до Олімпіади-2024

Сьогодні Виконком Міжнародного олімпійського комітету несподівано прийняв рішення, яким дозволив окремим спортсменам Росії і Білорусі приймати участь в ОІ влітку 2024 року. Це при тому, що очільник цієї організації Томас Бах буквально днями заявляв, що остаточне рішення з цього питання буде прийматися у березні.

Незважаючи на те, що МОК зобов’язав росіян і білорусів виступати під нейтральним прапором, ввів обмеження для тих, хто має зв’язки з росармією, а також відлучив від Олімпіади команди цих країн (маються на увазі ігрові види спорту і командні змагання), в Україні прогнозовано відреагували дуже різко.

У Києві рішення МОК назвали безвідповідальним. Про це заявив в.о. міністра молоді та спорту України Матвій Бідний, повідомляє пресслужба відомства.

«Лише днями президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах анонсував, що відповідне рішення МОК буде ухвалювати лише у березні наступного року», — зазначив він.

Бідний повідомив, що Україна зі свого боку пояснювала міжнародним партнерам та олімпійському комітету, що російські спортсмени мають такі самі паспорти, що й окупанти, які вбивають українців. А це означає, що вони несуть частину відповідальності за смерті українців.

«Під час війни не вдасться ховатися за білим прапором «нейтральності». Нейтральність у часи, коли в Європі триває найкривавіша війна з часів Другої світової та одна нація намагається знищити іншу, означає безвідповідальність і мовчазне потурання вбивцям», — додав в.о. міністра.

Посадовець заявив, що Україна «рішуче засуджує безвідповідальне рішення» членів Виконкому Міжнародного олімпійського комітету.

«Єдина держава, яка тричі порушувала олімпійське перемирʼя — Росія. Єдина держава, яка намагається провести альтернативу Олімпіаді — Росія. Єдина держава, яка погрожує приїхати на Олімпіаду на танках — Росія. Що ще має зробити Росія — кого ще має вбити Росія, щоб Міжнародний олімпійський комітет нарешті зняв рожеві окуляри щодо країни-терористки?» — наголосив Бідний.

Він також повідомив, що Україна пізніше ухвалить рішення щодо участі країни в Олімпійських і Паралімпійських іграх 2024 року після проведення консультацій з українською спортивною спільнотою і вищим політичним керівництвом країни.

Нагадаємо, Україна та ще 34 країни сформували коаліцію проти участі росіян з білорусами на Олімпіаді-2024, яка відбудеться в Парижі з 26 липня по 11 серпня.

Як відомо, у листопаді в МОК достатньо жорстко відповіли на звинувачення на свою адресу від російського МЗС, який назвав організацію упередженою. У фашистській Росіїі заявили, що дискримінація спортсменів у зв’язку з ситуацією на Близькому Сході є неприпустимою, оскільки вони не несуть відповідальності за рішення своїх урядів. Тобто цинічні кремлівські злочинці натякали, що не треба російських атлетів відстороняти від змагань, як і інших, що начебто за єдиною логікою мають також піти в бан.

«Це унікальна ситуація, яку не можна порівняти з жодною іншою війною чи конфліктом у світі, тому що вжиті заходи та рекомендації МОК є наслідком вторгнення російської армії в Україну під час Олімпійських та Паралімпійських зимових ігор-2022 в Пекіні», — заявили тоді в керівництві МОК.

Перед цим було рішення МОК відсторонити Олімпійський комітет Росії через незаконне прийняття до його складу регіональних комітетів так званих «ДНР», «ЛНР» і окупованих частин Запорізької та Херсонської областей України. Таким чином, відтепер Олімпійський комітет Росії більше не має права діяти як Національний олімпійський комітет як це визначено Олімпійською хартією, і не може отримувати жодного фінансування від олімпійського руху. 

Ну ось як можна допускати до ОІ спортсменів країни, Олімпійський комітет якої відсторонено від МОК?!


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Интернет покоряет видео об испанской вилле Порошенко

11.11.2016 - 10:24
Нардеп Сергей Лещенко в эфире телеканала 112 Украина 3-го ноября заявил, что президент Порошенко не задекларировал свой дом в Испании. Также по его словам, необходимо декларировать и те картины выдающихся ...

Путинским оккупантам нанесен большой урон: появилось видео

22.02.2018
Наши военные на передовой ежедневно ...

«Динамо» разгромило «Волынь»: видео голов

27.11.2016
Киевское «Динамо» одержало четвертую победу ...