Україна продовжила транспортний безвіз із Туреччиною

Лібералізація вантажних перевезень із Туреччиною діятиме як мінімум до завершення війни. Про це сьогодні повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Транспортний безвіз із Туреччиною передбачає двосторонні вантажні перевезення та перевезення транзитом. Для виконання вантажних та транзитних перевезень не потрібні дозволи. Домовленості також містять бездозвільний проїзд для порожнього в’їзду вантажівок.

Крім того, за результатами зустрічі із представниками Міністерства транспорту та інфраструктури Туреччини вдалося збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення в/з третіх країн на тисячу — до 3500.

Зі всього українського експорту до Туреччини близько 15% доставляється автомобільним транспортом. Турецькі компанії імпортують в Україну автомобільним транспортом майже 60% загального обсягу товарів.

На сьогодні для України відкритий транспортний безвіз з 35 країнами, включно з країнами Європейського Союзу. 

Україна пропонує ЄС продовжити транспортний безвіз на один рік без змін. Зауваження до нього мають Польща, Словаччина та Угорщина. Країни Балтії, Фінляндія, Швеція, Франція підтримують угоду.

Після підписання угоди 29 червня 2022 року кількість перевізників, які перетинали кордон у напрямку ЄС, порівняно з аналогічним періодом 2021 року збільшилася на 53%, а сама кількість перетинів — на 43%.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Танкисты десантно-штурмовой бригады показали свои навыки в зоне АТО, видео

29.01.2018 - 00:47
Пресс-центр штаба АТО и военное телевидение показали видео, как украинские танкисты оттачивают свое мастерство на одном из полигонов в районе проведения антитеррористической операции. В сопроводительном  к видео тексте указывается, что ...