Україна підтримала грузинські протести

Президент Володимир Зеленський у середу, 8 березня, підтримав протестувальників у Грузії, які виступають проти законопроекту про «іноагентів». Про це глава держави заявив у вечірньому зверненні.

«Ще одне, про що варто сказати сьогодні. Я хочу подякувати всім, хто цими днями на площах і вулицях Грузії тримав українські прапори. Хочу подякувати за наш національний гімн, який звучав у Тбілісі. Це повага до України, і я хочу висловити щиру повагу до Грузії», — наголосив Зеленський.

Президент додав, що український народ бажає «нашій дружній Грузії» демократичного та європейського успіху.

«Ми хочемо бути в Євросоюзі — і будемо. Ми хочемо, щоб Грузія була в Євросоюзі, і я впевнений: буде. Ми хочемо, щоб Молдова була в Євросоюзі, і я впевнений: буде. На це заслуговують усі, всі вільні народи Європи», — наголосив глава держави.

Нагадаємо, протести в Грузії почалися 7 березня після ухвалення парламентом у першому читанні закону про «іноагентів». Поліція застосувала проти мітингувальників сльозогінний газ та водомети. Правоохоронці затримали майже 70 осіб.

8 березня протести у Тбілісі продовжились. Протестувальники спробували демонтувати металеві загородження біля парламенту. Правоохоронці знову використовували проти них сльозогінний газ та водомети.

Грузія на сьогодні являє собою унікальну країну з точки зору відношення до війни Росії проти України.

При тому, що тотальна більшість народу Грузії підтримує Україну, бажає нашої перемоги і навіть ненавидить російських окупантів (що природньо, враховуючи напад РФ на саму Грузію у 2008 році), діюча влада намагається виглядати нейтральною, а насправді працює в руслі підтримки Путіна і Росії. Мова про уряд і правлячу партію.

Якщо бути відвертими, шансів на нормальні відносини з правлячим режимом Грузії не існує. Більше того, він веде країну в лоно фашистської Росії. А тому позиція української держави має бути в підтримці грузинського народу в його прагненні до справжньої демократії. Навіть якщо це і не є дипломатичним. Тут вже не до «гарних манер».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Побелка деревьев: когда, как и надо ли вообще

18.11.2015 - 16:11
Побеленные деревья в нашей стране давно уже стали символом повсеместно проведённого весеннего субботника. По традиции после всех совместных уборочных работ выносятся вёдра с известью. Белоснежные штамбы деревьев, а заодно и попавшие ...