Україна отримала снаряди від країни, яку РФ вважала своїм союзником

Сербські снаряди до реактивних систем залпового вогню «Град» постачаються Збройним силам України. Це стало відомо кілька днів назад, коли ними на «відосиках» похвалилися наші захисники. В «руському мирі» сильно «підгоріло», адже там вважали Сербію своїм підконтрольним васалом.

І ось представник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова висловила глибоке занепокоєння цим фактом і заявила, що Москва вимагає від Белграда офіційних пояснень.

За повідомленнями місцевих засобів масової інформації, сербський державний збройовий завод нещодавно справді поставив близько трьох з половиною тисяч 122-міліметрових снарядів для РСЗВ  «Град», але не Україні, а Туреччині і Словаччині.

А міністр оборони Сербії Мілош Вучевич пояснив: «Якщо приватні компанії купують зброю на ринках третіх країн, а потім продають її іншим компаніям в інших країнах, то це питання не до Сербії, це міжнародна торгівля».

Але, якими б проросійськими не були серби та ті ж угорці, навряд чи вони зможуть довго залишатися друзями рашистів. Війна в Україні, швидше за все, заставить їх зробити вибір, з ким вони. І навряд чи вони виберуть Росію на противагу ЄС. Тому Захаровій доведеться виступати з подібними заявами ще не раз.

Завербовані російською ПВК Вагнера серби будуть заарештовані після повернення додому з України. Нагадаємо, про це на днях в інтерв’ю Politico заявив президент Сербії Александар Вучич.

«Серби, яких завербували воювати в Україні, будуть заарештовані, коли вони повернуться додому і будуть у межах досяжності наших органів», – сказав він.

Вучич обурений фактом вербування сербів у ПВК Вагнера. «Не вчиняють так дружні країни», – заявив сербський лідер, маючи на увазі Росію.

«Не потрібна мені ніяка підтримка від Вагнера, і так само не потрібно, щоб вони мені ляскали ні в долоні, ні по потилиці», – підкреслив президент Сербії.

Видання зазначає, що змінити ставлення до «вагнерівців» президента Сербії змусили події 16 лютого 2023 року, коли сербські націоналісти разом із проросійськими активістами, пов’язаними з ПВК, зібрались у Белграді і вимагали припинення переговорів з Косовом.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Вечерний макияж, — секреты визажистов

16.11.2015 - 14:32
Итак, этап первый вечернего макияжа: Мытье головы и бигуди. Здесь надо помнить несколько нехитрых правил. Волосы после мытья шампунем желательно сполоснуть кондиционером и в заключение мытья — очень прохладной водой, ...

Появилось видео момента падения под Москвой АН-148

12.02.2018
Российские СМИ нашли видео с ...

В Виннице на Совете церквей осудили методы «пенсионеров» Малиновского (видео)

11.12.2015
Организаторы винницкого «тарифмайдана» и местной ...