Україна отримала додаткові системи ППО NASAMS

Україна отримала додаткові зенітні ракетні комплекси NASAMS. Вони вже на бойовому чергуванні. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram за підсумками щоденної селекторної наради.

«Отримав звіти про надходження боєприпасів, техніки та обладнання за останню добу. На бойове чергування стали додаткові системи NASAMS від партнерів. Вчасне підсилення нашої ППО до зими», – написав глава держави.

Нагадаємо, комплекси NASAMS перебувають на озброєнні ЗСУ вже рік. Під час атак Росії ці зенітні системи іноді демонструють ефективність на рівні 100%. У останньому пакеті військової допомоги США виділили ракети для NASAMS.

Литва виділить Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійдуть пускові установки до комплексів NASAMS. Про це 5 серпня повідомило литовське Міністерство оборони.

А 19 липня 2023 року США оголосили пакет допомоги на 1,3 млрд доларів, до якого серед іншого увійшли чотири зенітних ракетних комплексів NASAMS та боєприпаси. Тут варто розуміти, що ще в липні 2022 року США анонсували передачу Україні 8 NASAMS. Ближче до кінця року поставили дві з цих ЗРК.

Основна тактична одиниця NASAMS – батарея. До її складу входять три вогневі взводи (загальний комплект 54 ракети), об’єднаних в інформаційну мережу таким чином, що кожна з трьох станцій радіолокаційних здатна замінити всі інші.

Командний пункт батареї (розміщується на одному з пунктів керування вогнем) може отримувати цільову вказівку від вищого штабу та видавати дані про повітряну обстановку на пункти керування вогнем взводів. Причому всі 54 ракети можуть бути випущені за різними цілями протягом 12 секунд.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Киеве из гранатомета обстреляли ресторан: получено видео

08.03.2018 - 11:32
Ночью 8 марта в центре Киева неизвестный из гранатомета выстрелил по ресторану «Лео». Отстрелянную пусковую трубу следователи нашли в нескольких десятках метров от заведения. В пресс-службе столичной полиции отмечают, что ...

ДНР нанесен урон в технике и живой силе: видео

30.05.2018
Пресс-центр Объединенных сил в утренней ...

США терзает мощный ураган

03.09.2016
Ураганы ежегодно терзают прибрежные штаты ...