Україна отримає нові системи ППО NASAMS від Норвегії

Норвегія надасть Україні нову партію систем протиповіятряної оборони NASAMS. Про це повідомив норвезький уряд у п’ятницю, 9 лютого.

«Уряд пропонує парламенту Норвегії замовити у компанії Kongsberg Defense and Aerospace (KDA) ще десять пускових установок та чотири центри управління вогнем системи протиповітряної оборони NASAMS. Це робиться на додаток до закупки обладнання, яке вже було передано Україні», – йдеться у повідомленні.

Загальна сума інвестицій складе 3,45 млрд норвезьких крон – понад 320 млн доларів. При цьому не уточнюється, скільке саме обладнання з нового замовлення може отримати Україна.

«Норвезька система NASAMS рятує життя українців і запобігає руйнуванню будівель та інфраструктури. Російські ракетні та безпілотні атаки є широкомасштабними та жорстокими, тому протиповітряна оборона є абсолютно вирішальною для України», – заявив міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Водночас міністр висловив занепокоєння тим, щоб Норвегія якнайшвидше придбала засоби ППО для власної оборони.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський повідомив новину, якої давно чекали: в Україну прибули ще дві системи протиповітряної оборони.

«… Всі подробиці, звичайно, не варто говорити публічно. Але системи, які збивають усе. Будемо захищати регіони. Поки систем іще недостатньо для повного захисту України, але працюємо заради цього щодня», — сказав тоді президент.

Зазначимо, що Україні ще мають у рамках домовленостей поставити декілька систем ППО IRIS-T і NASAMS. Але «збивають все» Patriot і SAMP-T…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Панда пришла в восторг от снега (видео)

24.01.2016 - 15:15
Ай да молодцы — американцы и в снежной буре нашли позитив Крупнейшая в этом столетии снежная буря «Джонас», пронесшаяся над восточным побережьем США, уже унесла жизни 18 американцев. Они погибли из-за ...