Україна і Ізраїль домовилися про співпрацю

Сьогодні, 16 лютого, президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Ізраїлю Елі Коеном, який прибув до Києва з офіційним візитом. Про це повідомив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

«Дуже позитивна зустріч», — прокоментував опубліковане фото Бродський.

Ізраїль має намір підтримати запропоновану президентом України Володимиром Зеленським Формулу миру. Про це заявив міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен на брифінгу з головою МЗС України Дмитром Кулебою у Києві 16 лютого.

«Ізраїль підтримає українську мирну ініціативу в рамках ООН наступного тижня», – зазначив Коен.

Крім того, за його словами, Ізраїль надасть Україні кредитні гарантії на $200 млн для проектів у сфері охорони здоров’я та цивільної інфраструктури.

«Торік Ізраїль надав значну гуманітарну допомогу Україні одночасно з розгортанням польового госпіталю Shining Star», – нагадав Коен.

Україна очікує ухвалення Ізраїлем рішень щодо надання військової допомоги. Зокрема йдеться про рішення для захисту українського неба. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній прес-конференції із главою МЗС Ізраїлю Елі Коеном у Києві в четвер, 16 лютого.

Український чиновник також заявив, що задоволений сьогоднішньою зустріччю з Коеном і «якістю розмови».

За його словами, після їхньої телефонної розмови ізраїльський міністр приїхав у Київ «навіть швидше, ніж очікувалося».

«Я думаю, що сьогодні ми закладаємо дуже серйозний фундамент. Але чи буде побудовано на цьому фундаменті повноцінну будівлю – залежить від подальших рішень, які ухвалюватимуться чи ні», – наголосив голова українського МЗС.

Він також подякував уряду Ізраїлю «за всі гуманітарні ініціативи».

Тим часом, посольство Ізраїлю в Україні відновило роботу у Києві, яку припинило під час повномасштабної війни. Про це повідомив голова МЗС Ізраїлю Елі Коен у Twitter у четвер 16 лютого.

«Ізраїльський прапор знову майорить над посольством в Україні. Сьогодні вперше з початку війни я повністю і безперервно знову відкрив посольство Ізраїлю в Києві разом із послом Михайлом Бродським», – написав Коен.

Він запевнив, що Україна є другом Ізраїлю, і подальша робота диппредставництва зміцнить відносини між країнами.

США справді передали Україні зброю з американських складів в Ізраїлі. Про це сьогодні  заявив голова комісії Кнесету із закордонних справ та безпеки Йоель (Юлій) Едельштейн в інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу RTVi.

«Не секрет, що більшу частину зброї, яка була на складах в Ізраїлі, американці поставили Україні», — зазначив він і додав, що це не викликало негативної реакції та питань із боку ізраїльських політиків.

Едельштейн пояснив відмову Єрусалима у постачанні зброї непростою ситуацією в самому Ізраїлі, враховуючи, що на півдні діє палестинський рух Хамас, а на півночі — ліванське угруповання Хезболла. Також він додав про загрозу з боку Ірану.

За його словами, Ізраїль нібито не має такої кількості зброї, якою міг би «просто поділитися».

Він додав, що був радий почути «чи то повідомлення, чи то витік із канцелярії прем’єр-міністра» про плани офіційного Єрусалима змінити політику щодо цієї війни. Він нагадав, що «основний друг і партнер Росії – це Іран».

Едельштейн також висловив сподівання, що Ізраїль у майбутньому робитиме більше для підтримки України. 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Цыганская свадьба, которая поразила Европу тратой денег: фото, видео

04.02.2017 - 15:12
Словацкие цыгане Эвка и Лукас сыграли довольно экстравагантную свадьбу. На невесте было платье стоимостью 220 тысяч долларов, облепленное купюрами евро. Родственники молодоженов буквально раздавали деньги направо и налево. Видео со ...