УЄФА покарав героя збірної Туреччини за нацистській жест

Найближчі два матчі збірній Туреччини доведеться обходитися без одного з найкращих своїх захисників.

За інформацією німецького видання Bild, УЄФА дискваліфікує Меріха Демірала на два матчі за жест, показаний під час матчу 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2024 проти збірної Австрії (2:1).

Нагадаємо, після свого другого гола 26-річний центрбек підняв руки вгору та продемонстрував жест «сірого вовка», заборонений в Австрії та у Франції.

Даний жест — символ турецького ультранаціоналістичного воєнізованого угруповання «Сірі вовки». Воно дотримується ідеології расової переваги, антисемітизму, вірменофобії та ісламізму.

Організація вже багато років перебуває під наглядом Федерального відомства із захисту Конституції Німеччини. До того ж, під час чемпіонату Європи заборонено політичні послання — на трибунах та на полі.

Матч із Австрією (яку, до речі, вважали явним фаворитом) розпочався, турки швидко заробили кутовий. А далі історія: подача Арди Гюлера, м’яч несподівано прилетів до Стефана Поша і заметався воротарською. Воротарю Патріку Пенцу довелося інстинктивно відбивати зі стрічки, а на добиванні першим виявився Меріх Демірал. На таймері була 57 секунда. Це найшвидший гол на чемпіонатах Європи в стадії плей-офф.

На 59-й хвилині півзахисник збірної Туреччини Арда Гюлер навісив на ближню штангу, де Меріх Демірал ударом головою з воротарської воротар відправив м’яч під поперечину — 2:0. Дубль захисника, який до цього в збірній забив всього один гол. На 66-й хвилині австрійці забили — відзначився Грегорич. Цей м’яч став першим для австрійців голом, забитим у основний час у матчі плей-офф Євро.