У ЗСУ звільнено двох командувачів

У Збройних силах України тривають кадрові перестановки. Звільнено командувачів двох оперативних командувань, повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела у ЗСУ. Мова про генералів Ковальчука і Літвінова.

«Йдеться про генерал-майора Андрія Ковальчука, який був командувачем ОК Південь, та генерал-майора Сергія Літвінова, який був командувачем ОК Захід», – пише РБК.

При цьому не вказано причини звільнення генералів і їхніх наступників.

Відомо, що генерал-майор Андрій Ковальчук (на фото) очолив оперативне командування Південь у 2021 році. Відомий за успішною операцією ЗСУ зі звільнення правобережної частини Херсонської області і Херсона. До цього він був першим заступником командувача Десантно-штурмових військами ЗСУ (2016-2021 рр.). А на момент початку війни у 2014 році перебував на посаді начальника штабу 80-ї окремої аеромобільної бригади.

Сергій Літвінов став командувачем оперативного командування Захід у серпні 2021 року. До цього він займав посаду заступника командувача ОК Північ з бойової підготовки (2017 рік) та командира 17-ї окремої танкової бригади (2015-2017 рр.).

Нагадаємо, 8 лютого президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ, а на його місце призначив Олександра Сирського, який до цього очолював Сухопутні війська.

Вже 11 лютого глава держави звільнив Сергія Наєва з посади Командувача об’єднаних сил ЗСУ. На цей пост призначено Юрія Содоля.

Крім того, Зеленський змінив командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ. Цю посаду обіймав Максим Миргородський. Новим командувачем став Ігор Скибюк.

Також було призначено нового командувача Сил територіальної оборони. Посаду отримав Ігор Плахута. З посади начальника Генштабу було звільнено Сергія Шапталу, а замість нього призначили Анатолія Баргилевича, який до цього обіймав посаду командувача Сил ТрО. 

Згодом генерал-лейтенант Олександр Павлюк став новим командувачем Сухопутних військ.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В столичном супермаркете «Фуршет» кот справил нужду в лоток с сахаром: видео

16.08.2017 - 21:12
Вчера в Киеве в магазине «Фуршет» на проспекте победы случилась история, всколыхнувшая интернет. Гулявший по заведению молоденький серый кот забрался в ящик с рассыпным сахаром и справил в нем нужду. ...

Ляшко на танке «Оплот» собрался на Москву: видео

27.09.2017
Пока миллионы украинцев тяжело работают, ...

В руки силовиков попалась «редкая птица» из ДНР: видео

15.12.2016
Прикольно, оказывается в ДНР был ...