У випадку блекауту Вінницю зможуть частково забезпечити теплом та гарячою водою

КП “Вінницяміськтеплоенерго” працює над встановленням обладнання, яке дозволить забезпечити теплом та гарячою водою частину містян, навіть за умови подальших атак ворога по енергогенеруючих об’єктах країни.

“Один з результатів роботи з міжнародними партнерами. У випадку блекауту зможемо забезпечити частину Вінниці теплом та гарячою водою. Таку можливість дають когенераційні установки, які зараз встановлює «Вінницяміськтеплоенерго». Якщо простими словами, то це обладнання працює на газу, самостійно генерує додаткові тепло- та електроенергію. Усього по місту до літа плануємо встановити п’ять таких установок. Їх отримали від Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Ми ж, як місто, зобов’язалися профінансувати встановлення когенераційних установок. Це хороший приклад взаємодії із нашими міжнародними партнерами. Дякую їм за розуміння ситуації в Україні та систематичну цільову підтримку”, — зазначив міський голова Вінниці Сергій Моргунов, оглядаючи об’єкти будівництва.

Як розповідає генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик, реалізація проєкту позитивно вплине на стабільність надання гарячого водопостачання та забезпечення вінничан теплом в опалювальний період. Когенераційні установки будуть виробляти електроенергію, необхідну для роботи котелень.

“Фактично, наші об’єкти, навіть в умовах блекауту та відсутності централізованого електропостачання, зможуть працювати і забезпечувати містян послугами теплопостачання і гарячого водопостачання”, — зазначає він.

Чотири з отриманих установок надійшли в межах міжнародної технічної допомоги від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через USAID Проєкт енергетичної безпеки. Ще одна — як допомога від Міжнародної організації з міграції в Україні — МОМ ООН.

На сьогодні завершується монтаж першої когенераційної установки, потужністю 1,5 МВт. Її запуск в роботу очікується найближчим часом.

Ще на одному об’єкті роботи розпочалися. По решті — тривають підготовчі процедури. Паралельно з встановленням самих установок, проводиться монтаж технологічних ліній. Вони поєднають між собою майданчики, на яких буде розміщене генераційне обладнання.

“Фактично, найбільші наші котельні будуть працювати як своєрідний енергетичний острів, забезпечуючи стабільність надання послуг з теплопостачання і гарячого водопостачання, незалежно від стану енергосистеми країни. Більше того, ми рухаємось далі у цьому напрямку і в межах цього проєкту, аби профіцит електроенергії, який утвориться, ми могли б направляти для інших підприємств критичної інфраструктури нашого міста”, — каже Максим Білик.

Проєкт також реалізовують за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ), які надали відповідну кабельну продукцію та устаткування, та міської ради, яка фінансує проєктні та будівельні роботи.

“Крім власне, самої генерації електроенергії, когенераційні установки також виробляють теплову енергію, яка в міжопалювальний період буде спрямована на виробництво і забезпечення містян послугою з гарячого водопостачання. Таким чином, це дозволить скоротити нам і обсяги споживання природного газу, який використовуємо для виробництва гарячої води”, — каже очільник підприємства.

Зазначимо, КП «Вінницяміськтеплоенерго», є найбільшим теплопостачальним підприємством міста, яке забезпечує послугами теплопостачання понад 90 % споживачів.

За словами Максима Білика, завдяки реалізації цього проєкту та поєднання між собою окремих об’єктів теплогенерації, понад 60% його споживачів зможуть отримувати безперебійні послуги в умовах критичної ситуації в енергосистемі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

По Техасу пронеслась серия смертоносных торнадо: фото, видео

30.04.2017 - 16:29
Погибли 5 человек, много раненых В Американском штате Техас разбушевались Тонадо. Причем, невзирая на то, что о них знали заранее, уберечься от жертв не получилось. Как минимум 5 человек погибли, ...

«Шахтер» эффектно обыграл «Мариуполь»: видео голов

05.11.2017
После прошлого ничейного тура (пять ...

«Шахтер» эффектно победил «Олимпик»: видео голов

25.11.2017
Донецкий «Шахтер» после неудачи в ...