У Вінницю приїхав мер Карлсруе

Сьогодні з робочим візитом до Вінниці приїхала делегація з німецького міста Карлсруе на чолі з мером Франком Ментрупом.

По завершенню позачергової сесії Вінницької міської ради, де відбулася церемонія підписання Угоди про побратимство У квітні її підписали у Німеччині), на площі Тараса Шевченка відбулося покладання квітів на місці пам’яті та звитяги — біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та Героям АТО/ООС та пам’ятнику Кобзарю. Керівництво Вінниці та Карлсруе вшанували пам’ять військових, які загинули на війні з РФ.

Також делегація відвідала місце трагедії на Площі Перемоги, яка сталася внаслідок терористичного ракетного удару 14 липня 2022 року. Керівники обох міст вшанували пам’ять загиблих квітами та молитвами.

Одразу після цього відбувся візит у Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, де представники Карлсруе зустрілися з викладачами та студентами мовної групи Гете Інституту ВДПУ. Угоду про кооперацію між ВДПУ та Гете-Інститутом підписали у 2016 році для тощо, щоб сприяти розвитку німецької мови у Вінниці.

Делегація також побувала в парку Хімік, де зараз триває реконструкція. Це один з об’єктів, де в планах розвиток не лише зеленого каркасу міста, а й зручної інфраструктури для містян різного віку та вподобань. Модернізація парку передбачає створення якісних рекреаційних зон, сучасні дитячі та спортивні майданчики тощо. До цього проєкту також залучена німецька урядова організація GIZ у рамках проєкту Інтегрований розвиток міст в Україні.

Нагадаємо, 22 квітня у Німеччині було підписано Угоду про побратимство між представниками муніципалітетів Вінниці та Карлсруе. Документ підписали Вінницький міський голова Сергій Моргунов та мер міста Карлсруе Франк Ментруп. Цей крок спрямований на формування зв’язків та довіри між обома громадами. Він знаменує новий етап у партнерстві та співпраці між містами.

Так, побратимські зв’язки, які встановлюються за цією Угодою, сприятимуть розвитку наших громад у двосторонньому порядку. Співпраця та комунікація будуть різноманітними та гнучкими за своїм спрямуванням. Серед іншого, вони будуть орієнтуватися на сфери освіти, інформаційних технологій, використання альтернативних джерел енергії, урбаністичної мобільності та просторового розвитку, культурну та наукову сфери. І звичайно – євроінтеграція. Це актуальні напрями для повоєнного відновлення та інноваційного розвитку. Також великого значення надаватимуть контактам між громадянами на рівні громадянського суспільства задля сталого розвитку цих стосунків та їхнього супроводу.

Довідка

На весні 2022 року з ініціативи німецького міста Карлсруе розпочалась більш тісна комунікація з українським містом, аби налагодити побратимські стосунки з Вінницькою міською територіальною громадою.

Влітку Муніципалітет Карлсруе затвердив наміри встановити дружні контакти. У вересні в ході онлайн-розмови представники муніципалітетів обговорили перші кроки подальшої взаємодії, зокрема, про студентські обміни та стажування молодих фахівців. Згодом, на засіданні сесії 30 вересня депутати Вінницької міської ради прийняли рішення про розвиток міжнародної співпраці з Карлсруе. А у жовтні очільники двох міст зустрілися, і німецька сторона оголосила про акцію на підтримку Вінниці зі збором коштів на необхідне обладнання під гаслом «Наші серця зігріють Вінницю».

Пізніше до Вінниці з Карлсруе прибув гуманітарний вантаж – спецобладнання та намет для пунктів незламності, які були забезпечені різними девайсами. Також Вінниця напередодні новорічних свят передала до міста-побратима Карлсруе різноманітну літературу для української діаспори, яка там проживає.

Карлсруе – місто в Німеччині, розташоване в землі Баден-Вюртемберг, на південному заході країни. Це невелике місто з населенням близько 300 тисяч людей, яке має багату історію та культурну спадщину. Також воно славиться своїм розвинутим транспортним і електротехнічним машинобудуванням, нафтопереробною, металообробною, хімічною, поліграфічною та харчовою промисловістю. Окрім цього, варто зазначити, що Карлсруе є другим за величиною річковим портом Німеччини та має найбільший у країні нафтопереробний завод. У місті багато визначних архітектурних пам’яток, розвинена туристична сфера.

Також місто є важливим науковим центром, оскільки тут знаходяться університет Карлсруе та центр ядерних досліджень Леопольдсхафен. Університет є найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині, який відомий своїми високими досягненнями в галузі машинобудування, інформатики та електротехніки.

Культурні і художні інститути, такі як Державна академія образотворчих мистецтв, Музей землі Баден, Державна картинна галерея та музей мультимедійного мистецтва «Zentrum für Kunst und Medientechnologie» (ZKM) також знаходяться в місті Карлсруе. Крім того, у Карлсруе був проведений перший Міжнародний з’їзд хіміків у 1860 році, де вперше були визначені чіткі формулювання атома і молекули.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Тигр спас зоолога от ягуара

19.08.2016 - 18:40
Хищник не дал атаковать своего «хозяина» В Мексиске тигр защитил зоолога Эдуарда Серио от потенциального нападения ягуара, пишет Daile Mail. Случай произошел в заповеднике благотворительного фонда BlackJaguarWhiteTiger, основанного Серио, в ...