У Вінниці запрацювало сучасне обладнання для лікування раку

Відтепер у Вінниці в Подільському онкоцентрі променеву терапію онкохворі зможуть безкоштовно отримувати на сучасному апараті — лінійному прискорювачі.

Про це повідомив Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА.

«Замість застарілих кобальтових пушок радіологічне лікування пацієнти отримуватимуть на сучасному обладнанні — лінійному прискорювачі (системи Elekta Synergy Platform). Це європейський «золотий стандарт» опромінення онкохворих навіть з IV стадією раку, коли під час терапії не пошкоджуються здорові клітини, а знищуються онкоклітини», — зазначив він.

Очільник області нагадав, що апарат був придбаний у 2020 році та встановлений у 2021 році. Два роки знадобилось на налаштування…

«Лінійний прискорювач був закуплений і поставлений в ПРЦО в кінці 2020-го року. Далі розпочали не менш важчий, ніж придбання лінійника, процес закупівлі і встановлення дороговартісної плануючої системи (КТ) та зовнішньої дозиметрії, без чого не може працювати лінійний прискорювач. Процес, який намагалися пройти якомога швидше, однак на шляху встали обставини, на які вплинути не змогли, зокрема це і війна», — пояснив відтермінування колишній керівник закладу Володимир Шамрай.

«Навантаження, яке може нести лінійний прискорювач — до 40 пацієнтів в день. Тепер не потрібно онкохворим їздити в інші регіони, чекати в чергах. Сучасне обладнання функціонуватиме у Подільському регіональному онкологічному центрі та надаватиме вкрай потрібне лікування пацієнтам», — додав Борзов.

На реалізацію проєкту в цілому витрачено: 78,2 млн грн:

➢ кошти державного бюджету – 36,1 млн. грн.;

➢ кошти НСЗУ та спецфонду – 4,2 млн. грн.

➢ обласний бюджет – 37,9 млн. грн.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Кот восседающий в миске

27.02.2016 - 15:26
На видео – кот, который доказывает, что если сам с собой в ладу, то не важно, где ты сидишь. ...

Клип «Сиськи» группы «Ленинград» бьет рекорды популярности

02.09.2016
Шнур «наехал» на Путина.  «И санкции ...