У Вінниці за заявою ГО «Народна хвиля» до ЄРДР внесено відомості про розкрадання бюджетних коштів

14 липня 2021 року у Вінниці поліція відкрила кримінальне провадження за фактом привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Так, 13 липня 2021 року до слідчого відділу Вінницького районного управління поліції із заявою звернулась Вінницька районна громадська організація «Народна хвиля», яка повідомила, що 31 травня 2021 року, під час здійснення вибіркового моніторингу стану додержання відповідними уповноваженими особами вимог діючого законодавства, було виявлено факти неправомірних дій посадових осіб Комунального підприємства «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку».

За результатами торгів електронної системи закупівель «Prozzoro», посадові особи комунальної установи проводили закупівлю та визнали переможцем торгів учасника, пропозицію якого належало б відхилити, адже та не відповідала встановленим вимогам. Як видно з сторінки, посадовців завчасно та неодноразово повідомляли про дані невідповідності, але жодної реакції з їх боку, а тим паче дій, які б перешкоджали вчиненню злочину здійснено не було. Тобто, як вважає заявник, вчинялись злочинні дії, пов’язані не лише з порушенням законодавства про закупівлі, а й з діями, які спрямовані на розкрадання коштів місцевого бюджету.

У законі про закупівлі вказано, що його метою є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, запобігання проявам корупції, але, насправді ми бачимо, що посадові особи продовжують зловживати публічними закупівлями, тільки тепер вже «прозоро».

Довідково: Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Варто зауважити, що винним за скоєний злочин не передбачено умовного засудження, а тільки відбування покарання в місцях позбавлення волі.


Подпишитесь на новости

 
ads.bid
РедТрем

adpartner


РедТрэм Обменный

Video >>

Террористы из гаубиц лупили по Светлодарску под видеосъемку беспилотника ОБСЕ

12.01.2017 - 13:12
Редкий случай – мониторинговая миссия ОБСЕ на Донбассе не просто констатировала, что услышала энное количество выстрелов с востока на запад или какого-то другого “зашифрованного” направления, а четко указала на то, ...

В Виннице случился потоп: видео

24.02.2017
Власти уверяют, что Винницу подтопили ...

ДНР применила танки: видео

17.04.2018
Ранее мы сообщали о тяжелых ...