У Вінниці з’явилося незвичне кошаче кафе

У Вінниці відкрили перше котокафе з назвою «Хвостики». Там готують ароматні напої, подають смачні десерти, доглядають за котиками і шукають для них відповідальних власників.

Про це повідомляє Вінницький туристичний сайт.

Це перший заклад такого формату у Вінниці. Зараз там мешкають 10 котиків, які були врятовані з вулиць міста. Усі вони перебувають на ветеринарному огляді, вакциновані, стерилізовані чи кастровані, оброблені від паразитів і мають паспорти. А тепер чекають на нових власників і затишні домівки.

Котокафе «Хвостики» заснувала вінничанка Єлизавета Рудич, яка кілька місяців тому закінчила навчання у Вінницькому національному технічному університеті.

«Суть кафе не у тому, щоб я заробила кошти. Моя основна робота – це розробка програмного забезпечення, а тут більше благодійність: ми беремо котів з поганих умов, даємо хороші умови і шукаємо їм родини», – каже дівчина.

За її словами, ідея відкрити таке кафе виникла, коли з’явилися свої власні тварини. Єлизавета зрозуміла, що це велика відповідальність.

«Колись я підібрала кошеня, а воно виявилося хворим і заразило мою старшу кішку. Я 28 днів, чотири рази на день, протирала їм очі, давала таблетки… Після того зрозуміла, що тваринам потрібна наша допомога і підтримка. І більше почала звертати увагу на безпритульних тварин», – каже Рудич.

Вінничанка запевняє, що не є учасником якихось благодійних організацій. Сама по собі… І допомагає кішкам за власною ініціативою.

«З хлопцем постійно привозимо корм одній жінці, яка живе на Кореї і тримає 30 собак і приблизно 10 котів на подвір’ї. Мені дуже шкода безпритульних тварин. І я подумала: що, якби організовувати більш масштабну допомогу, якщо на базі кафе, наприклад, буде якась організація, що піклується про безпритульних тварин», — пояснює дівчина.

У жовтні минулого року Єлизавета написала бізнес-план, подала у «Дії» заявку на «Грант на власну справу» і наприкінці року виграла мікрогрант. Вже у січні орендувала приміщення, зробила ремонт, облаштувала кімнату для котиків і почала брати їх під опіку. Попри те, що виплати по гранту досі не надійшли, Єлизавета вирішила не тягнути з відкриттям, бо уже все підготувала. До того ж їй потрібно платити за оренду за приміщення і мати за що утримувати хвостатих.

Як з’явились підопічні котики?

Єлизавета почала брати котиків з середини січня, коли облаштувала для них окрему кімнату зі спеціальними боксами. А найпершим там з’явився Жадан – дорослий чорно-білий кіт. Нещодавно він навіть став донором крові у ветклініці, з якою співпрацює котокафе.

«Ми із нашою баристою ходили на концерт Сергія Жадана, коли він приїжджав до Вінниці з гуртом. І після концерту зустріли цього котика. Ми його вже раніше бачили, бо він жив на вулиці. Він підійшов до нас, а ми йому: “Підеш з нами?”. І він наче погодився. Скоріш за все його викинули, бо він досить домашній і виявився вже кастрованим», – розповіла Єлизавета.

Інше кошеня, Флетвайт, також підібрали на вулиці.

«В нього є плямка на оці, але це не заважає його зору. Чи то була вірусна інфекція, чи то травма… Може це навіть колись пройде: але потрібно рік-півтора лікування (закладати в око мазь). А “совенят” (так Єлизавета називає двох сірих кошенят) привезла нам волонтерка. Вона відловлювала їх котоловкою, бо третього на той момент вже загриз собака. Вони дуже несоціалізовані, але я сподіваюся, що любов і час зроблять свою справу, – поділилася дівчина. – Когось забрали з вулиці, когось – з платної перетримки. Зараз у нас 10 котів, і ми нікого вже брати не можемо. Добре, що вони кошенята, і займають мало місця. Але якби це були великі коти, то тут би їх було всього п’ять. І ще ми хвилюємося, що після відкриття нам почнуть підкидати котів. Але, сподіваюсь, люди будуть більш свідомі».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Появилось видео сильного пожара в Москве на НПЗ

06.02.2019 - 18:49
В России на юго-восточной окраине Москвы загорелся нефтеперерабатывающий завод. Предприятие расположено в микрорайоне Капотня у МКАДа. Власти не подтверждают аварию, уверяя, это таков «технологический процесс», но любительские кадры показывают пламя ...