У Вінниці встановили національний рекорд з шахів

У Вінниці, в ТРЦ «Мегамолл», урочисто відкрили перший міжнародний дитячий шаховий фестиваль «Золота молодь». Всіх учасників пригостили ласощами, провели для них концерт та лотерею з призами. Умови проведення турніру виявилися цілком європейськими. Приміром, перед кожним туром гравці отримували пляшечки із питною водою, а їхніх батьків зручно розташували на трибунах.

Але головною родзинкою стала присутність експерта Національного реєстру рекордів України Павла Горішевського. Коли діти сіли за шахівниці, він почав ходити по рядах і методично перераховувати гравців. Як і прогнозувалося, Вінниця встановила рекорд країни – 648 учасників! Серед них близько 250 спортсменів – вінничани, переважно вихованці місцевої МДЮСШ № 6.  Близько 70 шахістів – з інших країн.  

Диплом, який підтверджує встановлення рекорду, було урочисто вручено головному організатору змагання «Золота молодь», голові Вінницької обласної шахової федерації – Міжнародному гросмейстеру Аркадію Найдічу. Відповідні сертифікати отримає й кожний учасник заходу.

– Сьогодні встановлено рекорд України в номінації «Наймасовіший міжнародний дитячий турнір з шахів». Ми зафіксували 648 учасників, дітей від 6 до 14 років, – розповів Павло Горішевський. – Раніше був встановлений рекорд у Харкові – 556 учасників. Це була одночасна масова гра в шахи. У Вінниці ми бачимо інше. На цей турнір зібралися юні професіонали, серед яких є кандидати у майстри і майстри спорту, що мають значні досягнення. 

– Турнір ми назвали «Золота молодь», адже практично всі шахові таланти України зараз знаходяться у Вінниці. Ми раді тому, що на наше змагання завітали спортсмени Ізраїлю, Білорусі, Молдови, Шотландії, Угорщини, Чехії, Швеції та інших країн. Турнір, де грають понад 600 спортсменів одночасно, запам’ятається дітям. Це великі емоції і хвилювання, – каже Аркадій Найдіч. – Шахи – це елітний вид спорту, який є дуже популярним в багатьох європейських країнах. Їх включають до шкільної програми тощо. Взагалі шахи – одна з найбільш популярних настільних ігор. В Україні шахи завжди перебували на високому рівні, недарма збірна цієї країни здобувала медалі на Олімпіадах, а в індивідуальному заліку українці були чемпіонами світу.   

До організаційної підтримки рекордного турніру залучилися представники влади.

– Шахи – інтелектуальна гра, яка розвиває дітей в цілому та їхні математичні здібності. Тому чудово, коли школярі займаються цією грою, навіть якщо вони не стануть гросмейстерами. В житті такі навички їм обов’язково стануть у нагоді. В цьому році ми підтримуємо турнір «Золота молодь» лише організаційно. Сподіваємося, що він стане традиційним, і міська рада підтримуватиме цей захід ресурсно. Дякуємо за гарну ініціативу Вінницькій обласній федерації шахів, – прокоментувала заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.

За підсумками турніру були вручені 210 призів – це не лише Кубки і грамоти, а й гроші та шахова продукція. Загальний призовий фонд складає понад 0,5 млн. грн.

Михайло Шафір


 
gnezdo
Видеобаннер SAPE RTB
НовостиМира
РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Онуфриев побил рекорд НБА в конкурсе трехочковых бросков, видео

28.01.2018 - 22:12
Без преувеличения знаменательное событие произошло в мире баскетбола. Установлен новый мировой рекорд. Причем, в Украине. В Николаеве в рамках Матча звезд Суперлиги капитан местной команды Алексей Онуфриев выиграл конкурс трехочковых ...

Три способа слепить красивые вареники (видео)

25.12.2015
Излюбленная еда украинцев – вареники. ...

Зеленский во второй раз обратился к украинцам: видео

24.11.2017
Лидер Квартала 95 Владимир Зеленский ...