У Вінниці відбудеться музейний форум

У місті над Бугом, 22 листопада, відбудеться Музейний форум «Збереження і відновлення». Він має на меті створити комунікаційний майданчик на рівні Вінниччини для обміну досвідом діяльності музеїв в умовах повномасштабної війни. Вхід вільний за умови реєстрації.

«Музей Вінниці офіційно розпочав свою діяльність наприкінці листопада 2021 року, цьому передувало близько п’яти років діяльності Центру історії Вінниці – установи, метою існування якої була підготовка до створення Музею. 24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Як і всі музеї України, ми шукали стратегії подолання загроз, з якими більшість закладів не стикалися з часів Другої світової війни. Слова «евакуація», «гуманітарна допомога», «знищення культурної спадщини» стали переважати у лексиконі фахового середовища. Музейні команди по всій країні випрацювали власну стратегію функціонування. Багато колективів перетворювали складні виклики на можливості. Музейне середовище обмінювалось досвідом, залучало підтримку міжнародної спільноти та надавало підтримку один одному. І продовжує це робити й зараз», – зазначив директор комунального закладу «Музей Вінниці» Олександр Федоришен.

Серед завдань та цілей Музейного форуму — аналіз різних досвідів діяльності музеїв в умовах повномасштабного російського вторгнення, визначення критичних точок у забезпеченні належного функціонування музеїв в умовах постійних загроз, посилення взаємодопомоги між музейними спільнотами в середині України та об’єднання зусиль для подолання загроз воєнного часу.

Місце проведення: Вінницький молодіжний центр «Квадрат», вулиця Театральна, 15.

Вхід вільний за умови реєстрації: https://forms.gle/1pgJiMdbup1Kq3af9


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Появилось видео обрушения многоэтажки в Стамбуле

06.02.2019 - 21:28
Сегодня в Стамбуле обрушилось 8-этажное здание, в котором могли находиться порядка 30 человек. Известно о гибели одного. Пока идет разбор завалов, говорить об общем количестве жертв рано. Власти исключают взрыв. ...

В центре Москвы пожар — горит здание Минобороны РФ (видео) (обновлено)

03.04.2016
Сегодня в столице России Москве загорелось ...