У Вінниці спростили доступ людей до укриттів

Вже понад 500 укриттів, розташованих у вінницьких житлових будинках, обладнали системами автоматичного відкриття замків під час повітряної тривоги. Оскільки безпека є одним із пріоритетів Вінницької міської ради, відповідним заходам приділяють особливу увагу.

Так, Вінниця стала першим містом в Україні, яке запровадило практику автоматичного відкриття дверей у найпростіші укриття під час повітряної тривоги. Цей процес в місті розпочався ще влітку з освітніх закладів громади. А наприкінці літа – початку осені профільні департаменти та комунальні підприємства міськради почали облаштовувати системи автоматичного відкриття замків і в житловому секторі міста. Нині цей процес триває.

На сьогодні, як повідомляє директор департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Віталій Місецький, завдяки злагодженій роботі працівників комунальних підприємств та розумінню містян, системи автоматичного відкриття замків вдалось встановити у понад 500 укриттях, розташованих в цокольних та підвальних приміщеннях багатоквартирних будинків міста.

“Фактично, весь цей обсяг вдалось виконати за три осінні місяці. Але, розуміючи потенційну небезпеку, пов’язану з тим, що ворог накопичує обсяги ракет та збільшує частоту застосування безпілотників, процес монтажу автоматичних систем в укриття продовжується. Адже у випадку небезпеки – кожен повинен мати безперешкодний доступ до укриття. Встановлення цих систем — це досить зручний механізм, адже двері укриття відкриваються автоматично і відповідальним за їх стан та доступність людям, під час тривоги уже не потрібно бігти та відкривати їх. Поки триває війна, кожна повітряна тривога несе потенційну небезпеку, тому доступ до укриття може врятувати комусь життя”, – зазначає директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.

З близько 500 встановлених систем автоматичного відкриття замків – понад 400 змонтували в укриттях будинків, які знаходяться на балансі управляючих компаній, решта — близько 100, – будинки з ОСББ.

За словами Віталія Місецького, системи автоматичного відкриття замків планується встановити у всіх укриттях, розташованих в житлових будинках, які мають вхід зовні.

“Щиро дякуємо мешканцям будинків, які проявляють свідому позицію та сприяють встановленню автоматичних систем відкриття замків – в такому випадку ми маємо швидкий результат. Сподіваємось на подальше розуміння містян, адже без відповідної підтримки ми не можемо виконувати передбачені роботи”, – зазначає очільник департаменту.

Система автоматичного відкриття передбачає, що у випадку оголошення “повітряної тривоги”, замок на дверях в укриття відкривається автоматично і залишається відчиненим до кінця тривоги. Після відбою, через певний час замок зачиняється самостійно.

Нагадаємо також, що у закладах загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади відремонтували та адаптували всі наявні підвальні та напівпідвальні приміщення. Для міста головним пріоритетом при проведенні ремонтних робіт було створення безпечного середовища в закладах освіти. З усіх вінницьких шкіл, де була можливість облаштування найпростішого укриття, станом на початок листопада відремонтували 34.

За словами директора департаменту капітального будівництва Дениса Мазуренка, усі найпростіші укриття, які планували капітально відремонтувати, вже завершили. Наразі у громаді триває будівництво протирадіаційних укриттів, які знаходяться поруч з шести закладами загальної середньої освіти: Вінницькими ліцеями №№ 11, 12, 13, 23, 33, 30.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Шахтер» трижды забил «Зирке» на последних минутах таймов: видео

23.09.2017 - 19:30
После потери очков в предыдущем туре в Одессе (нулевая ничья с «Черноморцем») сегодня донецкий «Шахтер» со счетом 4:2 выиграл в гостях у кропивницкой «Зирк». Решили исход последние минуты обоих таймов, ...

В Сирии ракетой уничтожен российский Су-25, видео

03.02.2018
Российские военные продолжают участвовать в ...

Задержан матерый боевик ДНР: видео

07.06.2018
Боевика ДНР с многолетним стажем ...