У Вінниці провели унікальне для України протезування кінцівки
Вінницькі лікарі провели унікальне для української медицини протезування. Вони сподіваються, що до пацієнта повернеться чутливість, а реабілітація пришвидшиться. У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова впевнені, що перші кроки на таких протезах можна робити вже на другий день після операції.
Остеоінтеграційне протезування – це вживлення імплантата всередину кістки ампутованої кінцівки пацієнта. Надалі до його зовнішньої частини фіксують компоненти протеза.
«Ця методика є інноваційною для України й спрямована на те, щоб підвищити мобільність пацієнта та пришвидшити реабілітацію після ампутації. Важлива перевага остеоінтеграції в тому, що вона повертає пацієнтові чутливість, він може відчувати й розрізняти поверхні, на які наступає», – розповіли у лікарні.
Перші кроки на протезах пацієнт зможе робити вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів він буде повноцінно ходити.
Проводити операцію вінницьким медикам допомагав австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. Він уже зробив півтори тисячі подібних втручань по всьому світу.
«Ідея остеоінтегрування – це швидка реабілітація та повернення до самостійного життя. Я маю пацієнтів по всьому світу – це люди, які потрапили в автокатастрофу, військові з мінно-вибуховими травмами, а також постраждалі внаслідок інфекційних та інших хвороб», – зазначив Аль Мудеріс.
Нагадаємо, у січні у Вінницькій обласній лікарні ім. Пирогова після дообстеження у пацієнта виявили металевий уламок в серці, який міг щомиті викликати грізні ускладнення. Аби врятувати життя чоловіка необхідно було негайно видалити цей шматок металу.
Чоловік отримав проникаючу травму правої половини грудної клітки з пошкодженням правої легені та правих відділів серця.
«19 січня командою кардіохірургів ВОКЛ ім. М. І. Пирогова на чолі з Сергійчуком О. Л. сумісно з кардіохірургом з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова Руденко С. А. успішно виконано багатогодинну, надзвичайно складну кардіохірургічну операцію — видалення металевого уламку з серця», — повідомляли у лікарні.
Особливість операції в тому, що виконували її сучасним малотравматичним методом – шляхом бічної мікроторакотомії – через невеликий, порівняно з класичним доступом, розріз грудної клітини. Операція проводилася на працюючому серці пацієнта без зупинки кровообігу, тоді як зазвичай подібні оперативні втручання проводяться на штучному кровообігу та з зупинкою серця.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)