У Вінниці почали будувати агрохарчовий парк Volia Agri-Food

Вінниця стала однією з тих громад, де триває активна розбудова індустріальних парків, на базі яких розвивається промисловість, і разом з цим зміцнюється економіка та наша обороноспроможність.

Вінниця — лідер з розвитку індустріальних парків в Україні. Ще з 2016 року Вінницька міська рада почала фінансувати облаштування інженерних комунікацій, електрики та дорожньої інфраструктури, щоб потенційні інвестори обирали місто для розбудови свого виробництва.

Днями представники муніципалітету побували у Вінницькому індустріальному парку Volia Agri-Food Park Vinnytsia, що спеціалізуватиметься на виробництві проміжної та кінцевої продукції харчової промисловості, наданні спеціалізованих послуг, проведенні досліджень та розробок в агрохарчовій сфері. Нині тут вже стартувало будівництво.

Як зазначав раніше Вінницький міський голова Сергій Моргунов, реалізація такого масштабного проєкту сприятиме продовольчій безпеці не лише в Україні, а й у Європі та за її межами. За його словами, це також дуже гарний інвестиційний приклад для інших підприємств та підприємців.

За словами Бориса Шестопалов, ідеолога та інвестора першого в Україні агрохарчового парку Volia Agri-Food Park Vinnytsia, індустріальний парк стане ядром майбутньої екосистеми харчової долини Volia в країні.

“Моя місія як засновника та інвестора Volia Agri-Food Park Vinnytsia – змінити економічний підхід в харчовій промисловості України, трансформувати її з сировинної на виробництво готової продукції з високою доданою вартістю всередині країни. Volia Agri-Food Park Vinnytsia надасть міжнародним та українським компаніям харчової промисловості готові рішення для релокації та масштабування бізнесу. Тут ми створюємо високотехнологічну, енергоефективну та екологічну інфраструктуру для ефективної діяльності харчових підприємств, зменшення їх операційних витрат та збільшення прибутковості, сприяючи інноваціям у харчовій галузі”, – говорить Борис Шестопалов.

Активне сприяння інвестиціям у галузь харчової переробки та створенню харчової продукції з високою доданою вартістю забезпечить значне зростання валового регіонального продукту, створення нових робочих місць, збільшить податкові надходження до громади, а також підвищить конкурентоспроможність харчової продукції українських підприємств на зовнішніх ринках.

“Наразі у Вінниці є вже чотири індустріальних парки і важливо, що вони не конкурують між собою, а доповнюють один одного. У третьому – Вінницькому ІП – розміститься ціла низка виробництв агрохарчової спеціалізації, які створюватимуть додану вартість кінцевого продукту. Ми переконані, що це дасть можливість зменшити навантаження на логістику, дозволить трансформувати харчову промисловість і створити велику кількість робочих місць. Очікуваний розмір капіталовкладень на момент завершення реалізації проєкту сягне близько 3 млрд грн. Тут будуть створені робочі місця для близько 2 тисяч нових працівників. А загалом по всім ІП нашої громади – понад 5 тисяч новостворених робочих місць. До цього має прагнути кожна громада України і Вінниця готова ділитися своїм досвідом. Ключове наше завдання – це створення умов, куди зможуть повернутися люди з-за кордону та працювати на економіку України”, – сказав Андрій Очеретний.

Команда управлінців Volia Agri-Food Park Vinnytsia планує реалізовувати стратегію зростання інноваційної активності в агрохарчовій сфері. Резиденти парку, інвестори, FoodTech стартапи та науково-дослідницька спільнота, виробники та постачальники технічних та цифрових рішень у харчовій у галузі створять ефективне середовище для розвитку та впровадження інновацій. Volia Agri-Food Park Vinnytsia розбудовується на площі 35,7 гектарів з урахуванням принципів сталого розвитку, відповідно до рекомендацій UNIDO.

Перша черга будівництва агрохарчового парку включатиме розвиток інженерних мереж, доріг та благоустрою на території парку, побудову бізнес-центра для резидентів, Light Industry Box для розміщення виробництва малих харчових підприємств, логістичний центр.

Інфраструктура та сервісні можливості Volia Agri-Food Park Vinnytsia створять ідеальне середовище для усього ланцюжка створення цінності резидентів – від ідеї до продажу готового продукту, включаючи:

• дослідження та інновації;

• розробку рецептур та створення нових продуктів;

• тестування та вдосконалення продукту;

• серійне виробництво;

• складську та транспортну логістику;

• сертифікацію продукції;

• організацію продажів та розвиток експортного потенціалу.

Стати резидентом Вінницького індустріального парку Volia Agri-food Park Vinnytsia можна відправивши запит на електронну адресу [email protected] або зателефонувавши на гарячу лінію за номером +38 044 247 7827.

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що сім років плідної роботи вже принесли результати. “Ми зареєстрували вже чотири індустріальних парки, які концентруються в одному районі. Сьогодні зустрілися з Борисом Шестопаловим та Валерієм Кирилко з компанії UPARKS на базі Вінницького індустріального парку. Саме тут розбудують агрокластер з акцентом на переробці сільськогосподарської продукції та запустять виробництво продуктів харчування. За цим слідує наповнення внутрішнього ринку, та потужний вихід на експорт прямісінько з Вінниці”, — сказав Андрій Очеретний.

Нагадаємо, на початку травня у Вінниці відбулося підписання договору про створення та функціонування індустріального парку «ВінІндастрі» між ініціатором створення даного парку — Вінницькою міською радою та керуючою компанією – комунальним підприємством «Вінницький фонд муніципальних інвестицій».

Були підписані меморандуми про співпрацю з чотирма потенційними учасниками парку, які готові повністю заповнити територію виробничими та складськими приміщеннями. Йдеться про такі підприємства, як ТОВ «Файєрвуд», ТОВ «Смарт лайн», ТОВ «Візарді», ТОВ «БаДМ». Компанії займаються легкою промисловістю, машинобудуванням та металообробкою, а також оптовою торгівлею фармацевтичними товарами.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На Кубе разбился Boeing-737: появилось видео

18.05.2018 - 21:21
На Кубе во время взлета разбился самолет Boeing-737 авиакомпании Cubana de Aviacion. Трагедия произошла в международном аэропорту Гаваны имени Хосе Марти. На борту находилось 104 пассажира. Источник в аэропорту сообщил ...

УЕФА определила лучший гол в Лиге чемпионов: видео

05.06.2017
УЕФА опубликовал десятку лучших голов ...

В Бразилии акула откусила юноше половые органы: видео

04.06.2018
Жуткая трагедия произошла на одном ...

 Богдан Совык зажигал с Бонни Тайлер

20.12.2015
Bonnie Tyler и Богдан Совык ...