У Києві зафіксували смерті від гарячки Західного Нілу

У Києві з початку літа госпіталізували 17 людей з гарячкою Західного Нілу. Троє з них померли, повідомила Київська міська держадміністрація 30 серпня.

Як розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, з 1 червня у столичну Свято-Михайлівську клінічну лікарню прийняли 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом гарячка Західного Нілу.

За її словами, серед них – 10 чоловіків і 7 жінок. Це жителі різних районів столиці, ще двоє – мешканці Київської та Черкаської областей. Пацієнти потребували стаціонарного лікування через важкість стану. Повідомляється, що троє з них померли через важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт.

Хвора людина на лихоманку Західного Нілу не заразна. Основним джерелом та  резервуаром даної хвороби є 17 видів перелітних птахів, в крові яких упродовж 2 тижнів зберігається висока концентрація вірусу. Крім того, вірус може знаходиться у ссавців, гризунів, кажанів, але в меншій концентрації і нетривало. Переносником хвороби є комарі. Вірус попадає в організм людини під час укусу. Сприйнятливість до даної хвороби висока. Сезонність – літньо-осіння. Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.

Основні клінічні прояви

Інкубаційний період від 1 до 7 днів, а у людей зі зниженим імунітетом до 2 тижнів. Хвороба проявляється у двох формах – гарячковій та нейроінвазивний. У переважній більшості людей інфекція перебігає безсимптомно, однак у 20 % хворих перші прояви захворювання нагадують картину грипу. Кон’юнктивіт. Склерит. Підвищується температура тіла, турбує головний біль, першіння в горлі, кашель, біль в м’язах, суглобах, спині, нудота, діарея, висип на шкірі, може бути збільшена печінка та селезінка (гарячкова форма).

При уражені центральної нервової системи розвивається менінгіт (сильний головний біль, підвищення температури тіла, блювання, при виражених явищах інтоксикації),  енцефаліт (сильний головний біль, підвищення температури тіла, виражені явища інтоксикації, сплутаність свідомості, судоми, парези, паралічі (нейроінвазивна форма). В таких випадках хвороба перебігає тяжко. Летальність становить від 3 до 10 %.

Лікування

Специфічна терапія не розроблена. Застосовують патогенетичне  та симптоматичне  лікування. Для зняття інтоксикаційного синдрому використовують інфузійну терапію. При ознаках набряку головного мозку проводять дегідратацію, при появі судом призначають протисудомні та седативні препарати.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Белка ругается, не желая идти в дупло (видео)

08.04.2016 - 03:00
Зверьку так понравилось спать на пледе, что он не поддается ни на уговоры, ни попытки насильно его оттуда убрать. Реакция белки не поддается никакому описанию, это надо видеть, благо видео ...

В России угрожают захватить Беларусь: видео

21.12.2016
После достаточно скандального заявления ведущего ...