У Вінниці перейменували ліцей ім. Менделєєва

25 серпня на черговій сесії Вінницької міськради затвердили рішення про перейменування ліцею №4 ім. Менделєєва. Відтак тепер заклад загальної середньої освіти матиме назву Комунальний заклад «Вінницький ліцей № 4».

Нагадаємо, дискусія навколо назви триває протягом чотирьох місяців. У зв’язку з підписанням президентом Володимиром Зеленським закону «про географічні назви», що передбачає так звану «деколонізацію» топонімів (географічних назв) в Україні, у Вінниці запропонували перейменувати школу на честь українського хіміка Горбачевського.

У ліцеї були різні думки щодо доцільності. Після проблем з петицією питання перейменування вирішили винести на розгляд Ради топоніміки, але згодом питання щодо перейменування школи-ліцею ім. Менделєєва винесли на сесію міськради.

За словами директорки департаменту освіти Вінницької міськради Оксани Яценко, рішення винесли саме на серпневу сесію, оскільки цьогоріч даний заклад мав чимало випускників з молодшої, середньої та старшої школи і відповідні документи про завершення навчання були замовлені на початку 2022-2023 навчального року.

«У цьому році мали 122 випускники 4-тих класів, 138 здобувачів освіти 9-тих класів, а випускниками 11 класів були 104 дитини, яким ще у листопаді замовили друк документів про освіту для випускників. Тому, насамперед потрібно було виконати заміну всіх документів: статуту, печатки — і все решта. Власне, тоді ми не могли позбавляти дітей можливості своєчасно подати документи до обраних вишів, — пояснила затримку Оксана Яценко. — Напередодні нового навчального року, коли немає жодних юридичних нюансів, зміни у назву закладу освіти внесено і ми позбавляємось прізвища російського науковця».

Зазначимо, Д. Менделєєв хоча і був видатним хіміком, але його політичні погляди робили з нього імперця, який зневажає інші народи.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео, как полицейская стреляет в ресторане Киева по пивной банке

06.09.2016 - 21:13
«Киев Оперативный» на своей странице в Фейсбук рассказал, что сотрудница патрульной полиции столицы по имени Ажелика, которая ранее попадалась за вождением в нетрезвом состоянии, вновь совершила нарушение закона. В ресторане ...

ЧМ-2018: Россия выигрывает у Египта 3:1. Видео голов

19.06.2018
После нулевого первого тайма, который ...