У Словаччині пройшли масштабні мітинги проти уряду Фіцо

1 лютого в Словаччині відбулися масові протести проти плану прем’єр-міністра Роберта Фіцо зі змін до Кримінального кодексу. За даними Associated Press, протести охопили 31 місто країни, а також пройшли в інших країнах, де є спільноти словаків.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова висловила гостру критику щодо пропозицій уряду Фіцо і заявила про готовність оскаржити законопроєкт у Конституційному суді. За планом уряду, ліквідовується спеціальна прокуратура, яка розслідує серйозні злочини, її справи передаються регіональним прокуратурам.

Зміни також передбачають пом’якшення покарань за корупційні та інші злочини, а також скорочення строків давності. Рішення парламенту про прискорену процедуру розгляду цих змін КК призвело до обурення опозиції, яка вважає цей крок неприйнятним. Протести також відбулися в містах Німеччини та Словаччини.

Нагадаємо, 22 січня віцепрезидентка Європейської комісії Вера Юрова попередила, що у разі ухвалення реформ, які порушують принцип верховенства права, Словаччину можуть чекати фінансові санкції. Вона зазначила, що згідно з законодавством ЄС, «держава, яка не гарантує захист від корупції, не може отримувати фінансування».

 18 січня десятки тисяч протестувальників вийшли на вулиці міст Словаччини, виражаючи своє незадоволення щодо запропонованої прем’єр-міністром Робертом Фіцо правоохоронної реформи.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Динамо» на зубах вырвало победу у «Зари»: видео голов

04.03.2018 - 19:57
Заканчивался час игры, а на табло в матче «Динамо» и «Зари» светились нули. Хотя обе команды на заснеженном поле достаточно регулярно создавали у ворот друг друга опасные моменты. Кто бы ...

Боевики провели стрельбы из установок «Змей Горыныч»: видео

12.04.2017
Вчера российско-террористические формирования провели на ...

Танк «Азовец» — новая разработка Украины

30.11.2015
Предлагаем познакомиться с новой разработкой ...