У Словаччині президентом обрали Петра Пеллегріні

У Словаччині посилиться влада проросійського прем’єра Роберта Фіцо. Справа в тому, що у другому турі виборів президента країни переміг його союзник Петр Пеллегріні. Про це сьогодні повідомляє SME з посиланням на виборчу комісію.

Згідно з остаточними даними, за очільника партії Глас віддали голоси 53,12% виборців, а за його конкурента, представника ліберальної опозиції Івана Корчка — 46,87%. Явка виборців становила 61,1%.

Пеллегріні, який є коаліційним партнером антиукраїнського прем’єра Роберта Фіцо, замінить на посаді ліберального президента Зузану Чапутову. Після його перемоги Фіцо та його союзники консолідують владу та контролюватимуть парламент, уряд та президентський офіс Словаччини.

Нагадаємо, 6 квітня у Словаччині відбувся другий тур президентських виборів, оскільки у першому турі два тижні тому жодному з дев’яти кандидатів не вдалося набрати понад 50% голосів виборців. Лідерами у першому турі стали Корчок з 42,5%, та Пеллегріні — з 37% голосів виборців. 

Посада президента у Словаччині має переважно церемоніальний характер. Однак очільник країни також має право вето і може застосовувати його щодо законів, ухвалених парламентом, ратифікує міжнародні договори, є головнокомандувачем Збройних сил, призначає вищих суддів.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Словаччина допомагала нам досить потужно — снарядами, бронетехнікою і навіть авіацією. Однак все змінилося з обранням минулого року до парламенту партій, що змогли висунути на посаду прем’єр-міністра Фіцо. Тепер Словаччина погоджується лише продавати нам певну оборонну продукцію, а риторика Фіцо схожа з тією, що має його угорський колега Орбан.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Кошка привела котят к своему другу псу (видео)

11.12.2015 - 21:16
Иногда кажется, что созерцание того, какими добрыми и нежными могут быть и бывают порой домашние животные, относится к тем вещам, за которыми можно наблюдать вечно. Наверняка вы согласитесь с этой ...

Кот восседающий в миске

27.02.2016
На видео – кот, который ...