У Сенаті США запропонували ввести санкції проти Угорщини і Орбана

Голова комітету із закордонних справ Сенату США Бен Кардін запропонував Білому дому ввести санкції проти Угорщини та її прем’єр-міністра Віктора Орбана за підрив єдності ЄС і НАТО. Про це у п’ятницю, 2 лютого, повідомляє Bloomberg.

Зокрема Кардін засудив спроби Орбана затягнути обговорення фінансової допомоги ЄС для України на 50 млрд євро та протести проти вступу Швеції до НАТО.

«Орбан знову показав, що є найменш надійним членом НАТО, окрім того, що до сьогоднішнього дня невиправдано затягнув зусилля Європейського Союзу щодо надання так необхідної економічної допомоги Україні», — сказав Кардін.

Він заявив, що Білий Дім має поширити на Орбана дію закону Магнітського та розглянути виключення Угорщини із програми безвізового режиму США.

Ще два сенатори – демократ Джин Шахін та республіканець Том Тілліс – заявили, що Орбан ризикує «незворотно зіпсувати» відносини Угорщини зі США та НАТО, якщо не ухвалить рішення про вступ Швеції до військового альянсу.

Нагадаємо, 1 лютого лідери ЄС одноголосно досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро на чотири роки. До цього Орбан довгий час блокував це рішення.

В цей самий день прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зробив декілька потужних посилів очільнику угорського уряду Віктору Орбану щодо антиукраїнської політики останнього.

Перед початком спеціального саміту в Брюсселі Туск підкреслив, що боротьба України йде за виживання, причому не тільки її, а й інших європейських країн. Більше того, жорстко окреслив, що є проблема втоми не від нашої держави, а від самого Орбана.

«Немає так званої проблеми втоми від України, а є проблема втоми від Віктора Орбана. Ми маємо вирішити стільки проблем, і звичайно, що нам сьогодні потрібно зміцнити нашу єдність навколо України», – зазначив Туск. 

За його словами, він не може зрозуміти та прийняти цю «дуже дивну» та «дуже егоїстичну гру» від Орбана. Очільник польського уряду додав, що немає місця для компромісу щодо українського питання.

«Віктору Орбану вирішувати, чи є Угорщина частиною нашої спільноти, чи ні. Це чорно-біла історія. Моя інтуїція підказує мені, що ми знайдемо якісь сильні аргументи, щоб зрештою переконати Орбана», – наголосив Туск.

А ось, хто хвалить Орбана, так це Дональд Трамп. Той, в свою чергу, відверто агітує за Трампа…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось полное видео задержания Саакашвили

13.02.2018 - 02:49
На странице в Фейсбук Михаила Саакашвили появилось еще одно видео из ресторана «Сулугуни», где тот был задержан сотрудниками Госпогранслужбы. На кадрах видно, как люди в камуфляже забежали в зал ресторана. ...

Звезда выиграла у Динамо 2:0. Видео голов

12.03.2017
Киевское «Динамо» потерпело четвертое поражение ...