У Румунії стався новий землетрус
У Румунії сьогодні вранці стався землетрус магнітудою 4,1, добре відчутний для мешканців поблизу епіцентру.
Про це повідомляє Digi24 на основі заяви національного інституту геофізики.
Епіцентр поштовхів, що сталися близько 9 ранку, розташовувався на глибині близько 108 км на території жудця Годж, що на південному заході країни біля кордону з Сербією. Землетрус налякав місцевих мешканців, люди вибігли на вулицю.
Нагадаємо, 13 лютого у румунському повіті Горж стався землетрус магнітудою 5,2 бали по шкалі Ріхтера. Тоді підземні поштовхи були зафіксовані на глибині 15 кілометрів. Землетрус стався за 102 км на південний захід від Сібіу та за 107 км на північний захід від Крайови.
Перед цим землетрус у Румунії був о 3:26 6 лютого в сейсмічній зоні Вранча. Тоді була зафіксована магнітуда 4,6. В саме той день руйнівний землетрус відбувся у Туреччині. На сьогодні там вже підтверджено більше 30 тисяч загиблих…
Потужні землетруси можуть статися і на території України. Найактивніші поштовхи з інтенсивністю 8 балів по шкалі Ріхтера можливі на південному заході Одеської області. Про це в лютому повідомив сейсмолог НАН Олександр Кендзера, пише ТСН.
Він пояснив, що в Україні можливі землетруси, адже вона знаходиться у тому ж сейсмоактивному поясі, що й Туреччина. Цей сейсмоактивний пояс постійно генерує підземні поштовхи. Сейсмолог додав, що землетруси залежать від того, з якою швидкістю рухаються плити, що призводить до накопичення енергії.
Сейсмолог пригадав зону Вранча, розташовану у Румунії. Землетрус на цій сейсмоактивній плиті може відчуватись на всій території України. Місцеві сейсмоактивні зони зафіксовані біля Криму та Закарпаття.
Зараз в Україні землетруси бувають періодично, однак не сильні. Так, 21 січня о 05:59:59 за київським часом у Чернівецькій області стався легкий землетрус. Його в районі села Коболчин Дністровського району зафіксував Головний центр спеціального контролю. Це був землетрус магнітудою 3,1 (за шкалою Ріхтера) на глибині 3 км. За розрахунками фахівців, він не несе загрози для населення.

Подпишитесь на новости