У Румунії досягнуто угоди з фермерами, які блокують кордон з Украною

На відміну від Варшави Бухарест досить швидко реагує на проблему блокування кордону з Україною.

Так, міністерство сільського господарства Румунії досягло угоди з представниками великих фермерських організацій. Задоволено вимоги сільгоспвиробників, які протестували шість днів і блокували кордон з Україною. Про це повідомляє Euractiv.

Міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу розповів, що угода включає 13 вимог фермерів. Обговорення триватимуть і далі, бо потрібно знайти компроміс щодо невирішених вимог.

Уряд зобов’язався повністю субсидіювати всі сільськогосподарські акцизи до 2026 року та негайно ввести в дію положення про субсидовані відсоткові позики.

Один з представників фермерів на переговорах Маріус Міку розповів, що підписана угода не означає негайного припинення протестів, оскільки майбутні переговори з перевізниками, які проходитимуть до четверга, можуть вплинути на їхню тривалість.

За його словами, важливо, щоб уряд надав дозвіл на відступ від обов’язкових правил сівозміни та 4% перелогових земель у кожному господарстві до 31 січня.

Крім того, румунський уряд задовольнив вимоги щодо компенсації збитків, спричинених імпортом з України. Заходи включають чітке маркування зернових та інших товарів і електронний моніторинг пломб за допомогою GPS у порту Констанца.

Міністр Барбу заперечив, що Румунія прагне запровадити мита на імпорт зерна з України.

Нагадаємо, що 13 і 14 січня на кордоні України і Румунії відбувалося часткове блокування вантажівок на напрямку Сірет-Порубне. Воно розпочиналося вдень і завершувалося ввечері.

А 15 січня стало відомо, що почалося блокування напрямку у пунктах пропуску Вікова-де-Сус – Красноїльськ.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ уничтожили опорник «ДНР» с террористами: новое видео

18.02.2019 - 10:33
Блогер и офицер Вооруженных сил Украины Анатолий Штефан Штирлиц сегодня опубликовал свежее видео, на котором запечатлен взрыв на ДОТе (долговременной огневой точке) террористов. Это стало ответкой Объединенных сил за постоянные ...

Лось раскурочил джип Вячеслава Узелкова: фото, видео

03.05.2017
На Гостомельской трассе под Киевом ...

Появилось видео, как пехотинцы ВСУ держат позиции на самой окраине Донецка

06.10.2017
Военное телевидение Украины показало передовые ...