У ПАР, куди міг приїхати Путін, взяли до уваги ордер на його арешт

Південно-Африканська Республіка, на жаль, на сьогодні перебуває серед тієї меншості країн, які нехай й не стовідсотково, але підтримують Росію. Нещодавно навіть проводили спільні воєнні морські навчання.

Але й в ПАР влада усвідомлює свої юридичні зобов’язання і бере до уваги ордер Міжнародного кримінального суду про арешт президента РФ Володимир Путіна.

Про це чказав речник президента ПАР Сиріла Рамафоси, Вінсент Магвенья, якого цитує Reuters.

Хоча офіційного підтвердження візиту Путіна не було, очікується, що він відвідає 15-й саміт БРІКС у ПАР у серпні цього року, як і в 2013 році, пише агентство. Але такий візит поставив би уряд Рамафоси, який не засудив вторгнення Росії в Україну, в непевне становище після ордеру на арешт, виданого Міжнародним кримінальним судом у п’ятницю.

«Ми, як уряд, усвідомлюємо наші юридичні зобов’язання. Однак до саміту ми будемо продовжувати взаємодіяти з різними зацікавленими сторонами… Ми беремо до уваги звіт про ордер на арешт, який видав МКС», — сказав Магвеньї.

Також він заявив, що Кейптаун «зберігає прихильність і дуже сильне бажання, щоб конфлікт в Україні був вирішений мирно шляхом переговорів». Вочевидь, це порожня дипломатична фраза, адже в Україні не конфлікт, а війна, яку розв’язала і веде Росія. А по-друге, переговори без попереднього виведення російських військ означали б програш України у війні, а тому всі, хто їх пропонують без виконання цієї умови свідомо чи несвідомо бажають нашій країні поразки.

Нагадаємо, сьогодні міністр юстиції Німеччини відверто заявив, що вони заарештують Путіна, якщо той з’явиться на німецькій території.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Украинские военные разработки. Бронеавтомобиль «Козак»

03.11.2015 - 19:59
27 СРМ-1 «Козак», Украина. Разработан в 2008–2009 годах. Масса 5,5 тонн. Дизельный двигатель объёмом 3,0 литра, мощностью 176 л.с. ...

Группа KAZKA представила песню на Евровидение: видео

01.02.2019
Популярная украинская группа KAZKA, которая ...